Mantar Bariyer

ileadmin

Anti Terör Mantar Bariyer

Anti Terör Mantar Bariyer

Mantar Bariyer Nedir?

Öncelikle mantar bariyer nedir ve hangi çeşitlere ayrılır gibi soruların cevabı niteliğinde bir açıklama yapacak olursak;  İlk olarak söylenebilir ki Mantar Bariyer Sistemleri bir güvenlik uygulamasıdır. Şehir ve kentlerde bazı cadde ya da sokakların motorlu & motorsuz araç trafiğine kapatılması gereken durumlarda kullanılmakta olan ve zemine gömme sistemiyle montelenen bir bariyer çeşididir. Mantar Bariyer sistemleri cadde ve sokaklarda kullanımının da dışında ayrıca yüksek güvenlik açısından önem arz eden konsolosluklar, elçilik yapılarının kontrollü ve güvenli geçişlerinde, özel mülklerin motorlu & motorsuz kontrolsüz araç girişinin engellenmesi gerektiği durumlarda ve askeri tesisler giriş çıkış noktalarında kullanımı adına tercih edilmektedirler.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

-Sabit Mantar Bariyer: Sabit mantar bariyerin iç yapı sisteminde hareket eden bir mekanizma bulunmaz. Hareketli mekanizmaya sahip mantar bariyerlerin her iki kenarına da monte edilmek suretiyle araçların kaçışını önlemek amaçlanır.
-Yarı Otomatik Mantar Bariyer (Manuel Mantar Bariyer ): İç mekanizması sayesinde yükselme işlemi otomatik olarak yükselirken tekrar alçaltma işlemi manuel olarak yapılmaktadır. Seyrek olarak kullanıma uygun bir yapıdadır.
-Tam Otomatik Mantar Bariyer: Araçların giriş ve çıkışının sıklıkla olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre her çeşit otomasyona göre entegre edilebilir özelliğe sahiptirler.
-Anti Terör Mantar Bariyer: Çeşitli terör eylemleri riskinden korunma amacı ile oldukça yüksek mukavemetli olarak üretilen mantar bariyer sistemidir. Yükselme ve alçalma hızı son derece yüksektir ve çarpma direnci de bir o kadar kuvvetlidir. Otomobilin dışında kamyon ve kamyonet gibi ağır araçların geçişini büyük derecede önler.

Konumuz açısından önemli ve gerekli olduğunu varsaydığımız Anti Terör Mantar Bariyer Sistemini detaylı olarak ele alacağız.

 Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

            Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri, Faac J200 Sabit Mantar Bariyer sınıfına giren az yer kaplayan kurulumu ile elektrik bağlantısı gerektirmeyen en gelişmiş bariyer sistemi çeşididir. Bu sebepten dolayı yerleşim alanlarında bulunan yayaların kullandığı bölgeleri kalıcı olarak sınırlandırmaz. Diğer yarı otomatik ve tam otomatik bariyerler ile beraber çoklu kuruluma uygun bir yapıdadır. Ekstra bir güç kaynağına veya kablo ile enerji sağlamayı gerektirmemesi en önemli avantajlarındandır. Basit bir kurulum ve basit bir kazı işlemi gerektirir. Diğer mantar bariyerleri ile ortak kurulumlarında estetik tutarlılığı bozmayan bir yapıdadır ve ağırlık olarak hafiftir. Bu sayede nakliye edilmesi, saklanabilmesi ve kurulumu yapılması kolaydır.

Anti terör bariyer sistemi güçlendirilmiş çelik ve dayanıklı özel maddelerden elde edilmiştir ve zemine mukavemet olarak tam direnç sağladığından dış tehlikelere karşı büyük bir savunma sağlar. Diğer mantar  bariyerlere göre daha kalın ve serttir. Yükselmesi ve alçalması hızlı olduğu için olası bir terör olayı sırasında ani müdahale savunma sistemi olarak kullanılması avantajı sağlar.

Mantar Bariyer Sistemleri Neden Tercih Edilmelidir?

Mantar bariyer sistemlerinin neden tercih edilmesi gerektiği sorusuna verilen en temel cevap kesinlikle daha kaliteli ve görsel olarak rahatsız edici olmamasındandır. Mantar bariyer sistemlerinin uygulama alanları oldukça geniştir ve bu nedenledir ki belediyeler ve dev firmaların binalarının önlerinde gerekli güvenliğin sağlanması adına ve sağlıklı araç trafiğinin kontrol edilmesi adına ilk tercih edilen seçenektir.

Mantar bariyer sistemlerinin darbeye ve paslanma durumuna dayanıklı olması sayesinde yıllar boyunca sorunsuz ve problemsiz kullanım sağlamaktadır. İnsan hayatının ve çevre güvenliğini sağlamak için mantar bariyer sistemleri kullanım açısından en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Gizlenebilir teknolojisi sayesinde alan kaplamaz ve sabit bariyerlerin oluşturduğu görüntü kirliliğinin de önüne geçmiş olur.

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik Mantar Bariyer

Bariyer sistemleri güvenlik için insan gücünün yeterli gelmediği fark edildiğinde ortaya çıkmış olan elektronik sistemlerdir. Bu bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve popüler olanı ise mantar bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemleri çok amaçlı ve özel tasarım ürünlerdir. Bu bariyer sistemlerinin en önemli özelliği maksimum duyarlılığa sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle araç geçişleri için kullanıldığı alanlarda hızlı geçiş olanağı sağlar. Mantar bariyerler adını fiziksel görünüşünden almaktadır. Diğer bariyer sistemleri gibi olmayan bu sistem silindir şeklinde ve küçük bir yapıya sahiptir.

Görünüşündeki tasarıma ve görünüme rağmen güvenlik amaçlı olarak hiçbir şüphe duyulmadan kullanılabilmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği ve bunun her alana yansıdığı bilinmektedir. Bu gelişme mantar bariyerlere de yansımıştır. Günümüzde satışa sunulan mantar bariyer sistemlerinin çoğu amaca yönelik en süt düzey performansı sergilemektedir. Mantar bariyer sistemleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu modellerden hangisinin tercih edileceği mantar bariyerin kullanılacağı alana ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişmektedir. Mantar bariyerlerde her model ayrı avantajlar içermektedir. Bu sebeple satın alma aşamasında bir profesyonelden detaylı bilgi alınması çok daha doğru olacaktır.

Hidrolik mantar bariyer özellikleri

            Hidrolik mantar bariyer sistemi, mantar bariyerler içerisinde en dikkat çekici özelliklere sahip bariyer sistemidir. Toprağın dibine gömülerek montajı yapılan bu sistemde kullanılan her malzeme özel olarak seçilmiştir. Bu sebeple ortaya uzun süre kullanılsa bile paslanmayacak bir bariyer sistemi çıkmıştır. Tamamen akıllı olan hidrolik mantar sistemi kurulumuna bağlı olarak her koşulda çalışmaya devam edecektir. Hidrolik mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği açılıp kapanma sırasında yarattığı yüksek performanstır. Sistem 2-3 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir. Bu hız teknoloji gelişiminin getirdiği önemli bir özelliktir. Eski tasarım mantar bariyerlerde bu süre çok daha uzun olmaktaydı. Fakat son tasarım hidrolik mantar bariyer sistemleri bu sorunu ortada kaldırarak maksimum hız sağlamıştır.

Hidrolik mantar bariyer faydaları

Hidrolik mantar bariyer sistemleri diğer bariyer sistemlerine oranla bazı faydalar ve olumlu özellikler içermektedir. Bu faydalar bariyer sistemleri seçiminde birçok kişinin hidrolik mantar bariyerleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu faydalardan ilki bariyerin boyutlarının değiştirilebilmesidir. Bariyer modellerinde belirli ölçüler bulunmaktadır. Fakat müşterinin satın alma aşamasındaki isteklerine bağlı olarak büyültme ve küçültme yapılabilmektedir. Hidrolik mantar bariyer sistemlerinde boyutlar sistemin kullanılacağı kullanım alanına göre değişiklik gösterecektir. Hidrolik mantar bariyerlerde bir diğer fayda ise kullanım alanları ile ilgili olmaktadır. Bu sistemler her ortama uyum sağlayabilen bariyer sistemlerinden olduğundan satın alındıktan sonra farklı alanlarda da kullanılabilecektir.

Hidrolik mantar bariyer kullanıldığı yerler

Mantar bariyerler için birçok kullanım alanı bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı araç geçişlerinin sıklıkla yaşandığı köprüler, özel mülkler ve otoparklardır. Sistem güvenliği yüksek seviyelere taşımaktadır. Güvenlik amaçlı plaka okuma özelliği olan mantar bariyerlerde araç uzakta olsa bile plaka okuma işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel mülklerin önleri içinde ideal olan bu bariyer sistemleri apartman sitelerinde ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri sistemin avantajları ve faydaları ile doğru orantılıdır. Bu tarz sistemler diğer bariyer sistemlerine oranla daha ekonomik ve kalitelidir. Sitem görünüm itibari ile oldukça estetik dursa da bunun yanı sıra oldukça işe yarar bir yapıya sahiptir. Her türlü alana uyum sağlaması ve en hızlı şekilde takılması tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçıdır. Montajı oldukça pratiktir. Bu sebeple uzun süre beklemek zorunda kalınmamaktadır.

ileadmin

Faac Mantar Bariyer Sistemleri

Faac Mantar Bariyer

Faac kimdir?

FAAC markasının açılımı ” Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli ” dir. Zola ülkesinin Predosa olarak geçen bir bölgesinde 52 sene önce yani 1965 senesinde kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden bir süre geçtiğinde FAAC kısaltılmış ismi, ürünlerinin kalitesini gösteren bir markaya dönüşmüştür. Elli yılı aşkın ticari tecrübe ile FAAC markası otomasyon ve geçiş sistemlerinde tamamen kontrollü bir şekilde çalışmaktadır. FAAC markası 5 kıta üzerinde tam 16 tesiste hizmet vermektedir.

Mantar Bariyer Nedir?

            Faac Mantar bariyer, bir geçiş sistemi aracıdır. Akan yaya yolu veya trafik geçitleri için insanların girmemesi gereken alanları belirgin hale getirir. Mantar bariyerler sayesinde sokak ve caddeler trafiğe kapatılır veya park yapılmaması gereken alanlar gösterilebilir.

            Faac Mantar bariyer estetik görünümü ve çevreyi bozmayan yapısı ile dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Farklı çeşit desen renk ve modellerde üretimi yapılabilir. Mantar bariyerler genellikle güvenlik önlemi olarak ve geçişin doğru sağlanmasını kolaylaştırmak adına kullanılırlar.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyerlerin çalışma mekanizması baz alındığında 4 ana çeşidi vardır. Kullanım yerine göre bu seçeneklerden biri tercih edilebilir. Her faac mantar bariyer çeşidinin kendine özgü özellikleri ve sistemi vardır.

1. Sabit Mantar Bariyer Sistemleri

Sabit mantar bariyer sistemleri hareket etmezler, içlerinde bir hareket mekanizması bulunmamaktadır. Bu sebeple yeri değişmeyecek ve uzun süre kalması planlanan bölgelerde kullanılırlar. Sokakların araba geçişine kapatıldığı bölgeler sabit mantar çeşidine bir örnektir. Sabit mantar çeşitleri hareketli mantarlar ile birlikte de kullanılabilirler.

2. Yarı Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Yarı otomatik mantar bariyer sistemlerinin hareket mekanizması mevcuttur. Yarı otomatik mantar bariyer sistemleri havaya doğru hareket ederler. Ancak yeniden indirilmesi işlemi el ile manuel bir şekilde yapılmaktadır. Yoğun olarak kullanılmayan bölgeler için uygundur. Yoğu geçişlerde sorun yaşatabilir.

3. Tam Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Araç giriş çıkışının yoğun olduğu AVM otopark giriş – çıkışı gibi alanlarda kullanılır. Her türlü otomatik sistem ile birlikte çalışabilir.

4. Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

Adından da anlaşıldığı gibi terör eylemlerine dayanıklı olması için üretilmişlerdir. Hızlı bir şekilde yükselme alçalma hareketleri yapabilirler. Çarpma gibi hareketlere karşı oldukça dirençli üretilmişlerdir. Otomobil, kamyon veya kamyonet gibi araçların geçişine hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.

Mantar Bariyer Nerelerde Kullanılır?

            Mantar bariyer sistemlerinin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Askeri tesislerin çevre düzenlemelerinde, konsolosluk ve elçilik binalarında güvenlik amacıyla kullanılırlar. Bunun dışında özel araç geçişinin engellendiği alanlarda. Sokak veya caddelerin araç geçişine kapatıldığı durumlarda kullanılırlar. Görüntü olarak gayet estetiktirler. Bu sebeple problem oluşturmaz, çevre ile uyum içinde görünürler. Otopark giriş çıkışlarında kullanılırlar.

Mantar bariyer kullanım alanları da mantar bariyer çeşitlerine göre değişmektedir. Örneğin tam otomatik mantar bariyer sistemleri şehrin her yanındaki araç sistemlerinde kullanılırlar. Özellikle İstanbul gibi araç trafiğinin yoğun gerçekleştiği alanlarda kullanılırlar. Sabit ve yarı otomatik bariyer sistemleri ise geçişlerin daha az olduğu veya geçiş olmaması gereken alanlarda kullanılırlar. Sabit bariyer sistemleri hareketli bariyer sistemlerinin sağ ve sol noktalarına yerleştirilerek kullanılabilir.

Mantar bariyer fiyatları, servisi, sistemleri kullanımı ile park problemleri başka bir güç kaynağı kullanılmasına gereke kalmadan çözülebilir. Hem araç hem yaya geçişinin olduğu bölgeler mantar bariyer sistemleri ile kesin bir şekilde bölgelere ayrılabilir. Böylece bölgeler yaya geçişlerinin olduğu ve araç geçişlerinin olduğu kısımlar anlaşılır bir şekilde görülebilir. Bu alanlardan geçiş yapacak insanlar için güvenli bir bölge oluşturulmuş olur. Bu özellikle çok fazla insanın geçiş yaptığı bölgeler için oldukça önemlidir.

ileadmin

Bft Mantar Bariyer Sistemleri

Bft Mantar Bariyer

            Mantar bariyer uzun yıllardır kullanılan ve her geçen gün gelişen bir güvenlik sistemidir. Bu güvenlik sistemi genellikle belediyelerin sokak içlerinde ve bina önlerinde kullandığı popüler bir sistemdir. Güvenlik için insan kullanmak çoğu kez yeterli gelmemektedir. Korunması gereken alan fazla fakat insan gücü azdır. Bu sebeple devreye bu tarz bariyer sistemleri girmektedir. Bu tarz sistemlerin tercih edilmesi istenmeyen güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Mantar bariyerler estetik olarak da oldukça başarılıdır. Birçok bina kaba ve kötü görünen bir bariyer sistemi yerine mantar bariyer sistemlerini tercih etmektedir. Ufak ve şık yapısı ile hem modern bir görünüm yaratacak hem de maksimum koruma sağlayacaktır.

Bft mantar bariyer özellikleri

Bft mantar bariyerler için farklı modeller mevcuttur. Bu modellerde özellik farklılıkları olsa da her mantar bariyerde ortak olarak bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden ilki bariyerin sabit oluşudur. Hareket etmeden takıldığı yerde duran bu bariyerler herhangi bir dış etkene karşı korunaklıdır. Tasarım olarak diğer bariyerlerden çok daha estetik duran bu bariyerler en kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu yönü ile kolay kolay yıpranma ve aşınma oluşmamaktadır. Bft mantar bariyerler her türlü alan için uygundur.

Açık ve kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bu bariyer çeşidinin kilitli olan modelleri de mevcuttur. Bir zincir ile kapatılan iki bariyer arası kısa sürede açılarak kişinin geçiş yapmasına uygun bir ortam oluşturmaktadır. Bu tarz bariyerlerde maliyetler diğer bariyer çeşitlerine oranla daha düşük olacaktır. Birçok modeli bulunan bu bariyer çeşidinde genellikle ledli yani ışıklı sistemler kullanılmaktadır. Bu da mantar bariyerin geceleri rahatlıkla görülmesini ve dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Bft mantar bariyer avantajları

Bft mantar bariyerlerin en büyük avantajı görünümdür. Bu sistemde kullanılan bariyerlerin tasarımı mantar bariyerleri diğer bariyer sistemlerinden ayırmaktadır. Bunun yanı sıra birçok kişinin tahmin edemeyeceği kadar güvenliklidir. Kullanımı ve montajı oldukça kolay olan bu sistem hem ucuz maliyetli hem de kullanışlı bariyer sistemlerinden bir tanesidir. Mantar bariyerler uzaktan kontrol edilebilmektedir. Bunun yanı sıra kartlı geçişlerde ve diğer tüm geçiş işlemlerinde kullanılabilen bft mantar bariyerlerde boyutlar müşterinin isteğine bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Bft mantar bariyer nerelerde kullanılır?

            Bft mantar bariyer sistemleri genellikle özel mülklerin, belediyelerin ve araç giriş çıkışlarının yapıldığı otoparklarda kullanılmaktadır. Güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyan bu tarz yerlerde kesinlikle bulunması gereken sistemlerden bir tanesidir. Birçok farklı modeli bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik olan ışıklı ya da alarmlı mantar bariyer modelleri satın alınabilmektedir. Mantar bariyerler bu tarz mekanların korunması konusunda oldukça etkili olacaktır. Mantar bariyerler yalnızca belediye önlerinde değil alışveriş merkezi, banka, cezaevi gibi güvenliğe ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu tarz yerlerde insan gücüne ek olarak mantar bariyerlerin kullanılması güvenlik seviyesinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bft mantar bariyer neden tercih edilmelidir?

            Bft mantar bariyer sisteminin tercih edilmesi için gerekli olan başlıca sebep sistemin çok yer kaplamamasına rağmen maksimum güvenlik sağlamasıdır. Genellikle özel binaların girişlerinde kullanılan bu sistemin yoğun olarak talep görmesinin sebebi kaba ve kötü durmamasına rağmen güvenliği en iyi şekilde sağlamasıdır. Bu sayede oluşabilecek tüm güvenlik sorunları ortadan kalkacaktır. Bft mantar bariyerlerin en önemli özelliği estetik duruşudur.

Özellikle araba geçişlerinin yapıldığı bölgelerde kullanılan bft mantar bariyer servisi, fiyatları, sistemleri her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Bina ve insan güvenliğini sağlayan bu sistem paslanmaz malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede uzun yıllar aynı kaliteyi koruyacaktır. Bu da sistemin sürekli değiştirilmesine ve ekstra para harcanmasına engel olacaktır.