Mantar Bariyer Blog

ileadmin

Mantar Bariyer Bilgileri

 

Mantar Bariyer Sistem Bilgileri

 

Hem yaya hem de araç trafiğine güvenilir bir ortam yaratmak için tercih sebebi olan en önemli unsulardan biri olarak ifade edilen mantar bariyer sistemleri, devlet kurumlarında ya da özel firmaların tesislerinde genelde tesise araç giriş ve çıkışının yaşandığı alanlarda ve civar konumda yer almaktadır. Mantar bariyer satan firmalar hakkında araştırma yaparken zaten bu sistemlerin kullanıldığı pek çok örnek uygulama görebilirsiniz.

 

Mantar Bariyer Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

 

Söz konusu olan bu sistemlerin içerdiği özellikler açısından standart bir bariyer yönteminin çok daha dışında son dönemlerde inovatif yöntemler ile kontrol bakımından, ergonomik bakımdan ve güvenlik bakımından son derece gelişmiş düzeyde olduğu görülebilir. Ayrıca mantar bariyer sistemlerinin en sık tercih edildiği birkaç yer örneği de rahatlıkla ifade edilebilir. Büyük şehirlerde mevcut olan AVM önlerinde, site girişlerine, resmi kurum girişlerinde ya da trafiğe kapanması istenen cadde girişlerinde bu sistemlere rastlamak mümkündür.

 

Mantar Bariyerlerin Sahip Olduğu Özellikler

 

Otomobillerin giriş yapamayacağı alanlarda net bir güvenlik sınırı sağlayan, son derece güçlü ve stabil niteliklere sahip bu yapı sistemleri, modern kent anlayışı kapsamında yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Mantar bariyer satan firmalar doğrultusunda yapacağınız araştırmalarda birden fazla kaynağa ulaşmanız da mümkün olacaktır.

 

Genel Nitelikleriyle Mantar Bariyer Sistem Ayrıcalıkları

 

Otomatik açılıp kapanma özelliğin içeren mantar bariyer sistemleri, sadece 5 saniye kadar kısa bir zaman dilimi içerisinde açılma ve kapanma işlevini gerçekleştirmektedir. Üstelik otomatik kapanma ayrıcalığını da içermektedir. Dirençli dış yapısı aracılığıyla olumuz hava şartlarında ya da yağmurlu havalarda karşınıza çıkabilecek yol tuzlamaları gibi zamanlarda da deforme olabiliyor.

 

Mantar Bariyer Sistem Model Seçenekleri

 

Açılabilir ve kapanabilir bölümler, en olumsuz koşullarda bile 10 sene kadar paslanmama garantisi içermektedir Ayrıca dikkat çeken bir diğer özeliği ise, güvenlik noktalarına geçiş noktası, açılabilir kapı ya da plaka tanıtım sistemleri gibi pek çok güvenlik birimleriyle entegre bir şekilde çalışabilir olmasıdır.

 

ileadmin

Mantar Bariyer Sistemleri Bilgi

Mantar, Mantar Bariyer Sistemleri, Mantar Bariyer, Mantar Bariyer Servisi, Mantar Bariyer Tamiri, Bft Mantar Bariyer Servisi, Faac Mantar Bariyer Servisi

Mantar, Mantar Bariyer Sistemleri, Mantar Bariyer, Mantar Bariyer Servisi, Mantar Bariyer Tamiri, Bft Mantar Bariyer Servisi, Faac Mantar Bariyer Servisi

Mantar Bariyer Sistemleri Bilgi

Günümüzde İyi ve sağlam güvenlik gerektiren mekânlarda kullanımı sağlanan mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yayalaştırma projesi içerisinde sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır. Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde olsun gerek tesis girişlerinde, bina giriş kapıları gibi yerlerde güvenliğin sağlanması açısında kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir.

 

           Mantar bariyer sistemleri hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olmak üzere iki çeşit olarak ayrılmaktadır. Bunlara ek olarak Ledli mantar bariyer sistemlerini de sayabiliriz.

Mantar bariyer sistemleri, uzaktan kumanda ve plaka okuma ek olarak kartlı geçiş ve buton ve otomatik geçiş sistemi geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar bariyer sistemleri aynı zamanda istenilen çap ve yüksekliğe göre de üretime geçilmektedir.

Güvenlik Bariyer Sistemleri İnsan hayatında güvenlik olmazsa olmazdır. Bu güvenliğin sağlanması için kimi zaman insan gücünün yetersiz olduğu durumların bulunduğu hepimizin malumu. Bu nokta da bariyer sistemleri insan hayatında önemli yer etmektedir. Bariyer sistemleri ile birçok tehlikenin önüne kolayca geçilebilmektedir.

Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu ve en çok sorun yaşanan bölgelerde mantar bariyer sistemleri güvenliğin sağlanması açısında oldukça önem teşkil etmektedir. Neden mantar bariyer sistemleri sorusuna gelecek olursak Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesin de ki en önemli sebeplerden biri hem görsel anlamda rahatsızlık vermemesi hem de diğer bariyer sistemlerine göre oranla daha kaliteli olmasıdır. Mantar bariyer sistemleri uygulandığı alanlar çok geniş olmalıdır. Bu sebepten büyük firmalar ve belediyelerin bulunduğu alanlarda güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrolü açısından mantar bariyer ilk tercih şıkkı olmaktadır.

           Mantar bariyer sistemleri paslanma ve darbe gibi dış etkenlere dayanıklı olması ile uzun seneler sorunsuz kullanım sunmakta. Çevre ve insan hayatının güvenliğini sağlamak için mantar bariyer sistemleri veya diğer bariyer sistemleri hakkında bilgiler geniş kapsamlı ele alınmalıdır. Hidrolik Mantar Bariyer Sistemleri geniş güvenlik gerektiren yerlerin Araçların giriş-çıkış bölgelerine yerleştirilen, yasa dışı araç girişlerini, henüz giriş alanında engelleyen hidrolik kuralı ile çalışan yerden beliren silindir sistemleridir.

           Mantar Bariyer sistemleri, herhangi bir kontrol paneline bağlı olmak şartı ile 1 ile 6’lı senkronize arası çalışan Baba setlerinden ibaret oluşabilir. Bu Sistem Uzaktan Kumanda ve kart okuyucu ile Otomatik Geçiş Sistemi ile bağlantılı çalışabilmektedir. Sistemin en büyük özelliği çeliğin üzerine giydirilmiş olan 4 cm deri kalınlığındaki Limon sarısı gömleğin değiştirilebilir yapısı halindedir haliyle zaman içerisinde oluşabilecek yıpranma veya kırılma neticesinde meydana gelen görüntü kirliliği gömleğin değiştirilmesi sayesinde malzemenin ilk günkü görünümünü alması sağlanmaktadır.

 

Mantar Bariyer Özellikleri:

 • Mantar Bariyer açık pozisyonda yerden yüksekliği 50 santi metredir.
 • -Silindir Babanın hareketli kısmı 27 santimaetre civarıdır.
 • -Mantar Bariyeri oluşturan silindir 26 mili metre deri kalınlığında olmakla beraber limon Sarısı olan ral 1028 özel bir malzeme ile hazırlanmıştır.
 • -Silindir yapıya gelebilecek bir çarpma veya sürtmede 1 cm derinliğinde çizilmesine rağmen gene alttan Sarı renk çıkacaktır, görüntü kirliliği meydana gelmeyecektir.
 • -Mantar Bariyerin Silindir bölümünü üst kapağı içerisine gizlenen Güneş enerji sistemi ile gece Sistemin fark edilmesini kolaylaştırmaktadır.
 • -Kontrol Paneline bağlı olan bu Sistem 1’li, ve 2’li, artı olarak 3’lü, 4’lü, 5’li, en son ise 6’lı kontakt çalıştırılabilir.
 • -Kontrol panelinin mikro işlemci kontrolcü yapısı ile sistem OEM cihazlarla bağlantılı bir şekilde çalışabilir. Örneğin, Uzaktan Kumanda, Otomatik Geçiş Sistemi başta olmak üzere, Biometrik Okuyucular ve Kart Okuyucular gibi örnekler verilebilir.
 • -Mantar Bariyer Sessiz denecek seviyede az ses ve dayanımı yüksek olması sayesinde Hidrolik kurallara uygun ve kurallara göre üretilmiştir.
 • -Sistem üzerinde araç varken devreye girmemesi için emniyet amacı ile Araç Algılayıcıda son derece hassas dedektörlerle kontakt çalışabilmektedir.

 

Hidrolik Baba sisteminin ayrıca diğer Teknik özellikleri ve uygulamayı düşündüğünüz mekânın uygunluğu ile ilgili bilgiler için alanında uzmanlaşmış Müşteri Temsilcileri ile iletişim imkânları da mevcuttur bu işe gönül veren firmalar tarafından. Bütün büyük şehirlerde Alış veriş merkezi önleri, resmi kurumlar önleri, sitelerin girişleri ve trafiğe kapatılan cadde girişlerinde mantar bariyerlere genellikle rastlamaktayız. Neredeyse Araçların giremeyeceği bölgelerde net bir güvenlik çizgisi oluşturan, son ve ileri derece sert ve güçlü bu yapılar modern şehir anlayışında çok şekilde kullanılıyor.

 

Otomatik açılma özelliği ve kapanma özelliğine sahip olan mantar bariyer sistemleri sadece 6 saniye gibi bir süre içerisinde açılıp kapanabilmektedir. Ek olarak otomatik kapanma özelliği de içermektedir. Güçlü sert yapısı sayesinde, yağmur gibi olumsuz hava koşullarında karşımıza çıkan yol tuzlaması gibi durumlarda olumsuz etkilenip kötü olmamaktadır, açılıp kapanabilen kısımları en kötü şartlar ve zamanlar içerisinde bile 10 yıl paslanmaz garantisi mevcuttur.

 

En önemli özelliklerinden birisi ise güvenlik bölgelerinde açılır kapı, geçiş yeri ya da plaka tanıma sistemleri gibi güvenlik birimleri ile kontakt şekilde çalışabilmesidir. Avrupa birliği ve dünya şartları bazında üretilen mantar bariyerleri pek çok şirket, özellikle de kurumsal firmalar ve devlet kurumları bu özelliklerinden dolayı yoğun şekilde kullanmaktadır.

Gerek uyarıcı özelliği gerek ise engelleyici özelliği önemli faktörler arasında yer alsa da kullanılabilirliği ve hızı da bu alanda çok önemli bir faktördür

Mantar bariyer modellerinde en çok tercihe uğrayan ve gelişmiş otomatik güvenlik sistemlerinde çok sık rastladığımız hidrolik mantar ve pnömatik mantar bariyer olarak ayrılır. Mantar bariyer sistemleri ile alakalı Sitelerde iki mantar bariyer modeli, ortalama fiyatları ve teknik özellikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır kalitesine ve kullanıldığı yerine göre ücret değişmektedir.

Seçimlerde titiz ve kullanacağınız alana uygunluğu konusunda gerekli çalışmalar ve ölçümler yapılmalıdır ve bu özelliğe sensör ile sahip olunmalıdır. Kullanılmayan yer kalmayacağı konusundaki ortak fikir ve beyanatlardan dolayı firmalarda bu alanda kendilerini teknolojik olarak daha donanımlı hale getirme konusunda bir yarış içerisindeler yani bu yarıştan en karlı çıkan bu sistemlere talip olan kişiler ve firmalar olacak bu rekabet her zaman artıları ve eksileri ortaya çıkaracak reklam gücü ve reklam duyuru genişliği alanda aktifliği kullanılır seviyesi ve müşteri temsilcilerinin ilgilerinden dahi firmalar arası tercihlerini yapacağınız kadar çok firma bulunmaktadır.

Firmanızın veya firmaların mantar bariyer ihtiyacı var ise Hangi alanda, hangi tip mantar bariyer tercih edilmeli konusunda Bu konudaki bütçenize göre seçimler yapabilmektesiniz. Bu ve benzeri gibi mantar bariyer güvenlik sistemleri hakkında otomatik yol sistemleri ile ilgili tüm konularda iletişim formu üzerinden firmalara direk ulaşmanız, deneyim sahibi personellerden size her konuda yardımcı olmaları konusunda ısrarlı olmanız ve en çok tercih edilen özellikle resmi kurumların tercih ettiği firmaların güvenirliliği açısından tercih edilmesi gerekir.

           Mantar bariyer sistemleri ile alakalı genel bilgiler bunlardan ibaret olmakla beraber belirttiğimiz gibi firmalara ulaşım konusunda da büyük titizlik özen gösterilmeli ayrıca alakalı tüm siteler incelenip bütçenize uygun sıra veya kalite sırası yaparak özellikle daha önce kullanmış kişiler tarafından beyan edilen fikir ve görüşlere de itibar etmeniz gerekmektedir. Bu çalışmalar ardından elde edeceğiniz sonuç hem sizin hem firmanız için daha faydalı olacaktır.

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer Hakkında Bilgiler

Hidrolik Mantar Bariyer Hakkında Bilgiler

Çeşitli tesislerin giriş bölümlerinde, AVM’lerde ve bina giriş bölümleri gibi yerlerde güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla kullanılmakta olan sistemler Mantar bariyer olarak adlandırılmaktadır. Bft mantar bariyer, hidrolik mantar bariyer ve Faac mantar bariyer, Pnomatik mantar bariyer ve Ledli mantar bariyer çeşitleri bulunmaktadır.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Nedir ve Nerelerde Kullanılırlar?

Uzaktan kumanda, Ogs’li geçiş, Buton, Plaka okuma sistemi ve kartlı geçiş sistemi ile entegre çalışabilir özelliğe sahip olan Hidrolik Mantar Bariyer daha çok belediyelerin yayalaştırma projelerinde kullanılan bir tür mantar bariyer çeşidi olma niteliğine sahiptir. Ayrıca güvenlik önlemlerinin büyük önem taşıdığı Elçilikler’de, Tesis ve konut giriş bölümlerinde, Banka müdürlüklerinde, AVM’ler’de Ceza evlerinde, Limanlarda araç trafiğine kapatılmış olan sokak ve caddeler hidrolik mantar bariyer sistemlerinin kullanıldığı başlıca alanları oluşturmaktadır. Yerden çıkan hidrolik veya pnomatik silindir sisteminden oluşmaktadır. Hidrolik mantar bariyer sistemi ihtiyaç duyulan projeler doğrultusunda arzu edilen ebat ve yüksekliğe sahip olarak üretilebilir bir yapıya sahiptirler.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Uzun süreler boyunca çalışabilir biçimde dizayn edilen Hidrolik mantar bariyer sistemi gerçek anlamda emniyeti sağlama konusunda en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Kolay yükleme ve bakım özelliğine sahip olan Hidrolik mantar bariyer sistemleri “Tak kullan” özelliği barındırmakta olup son derece gelişmiş bir güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadırlar. Kolay kurulabilir yapıya sahip olan Hidrolik mantar sistemi enerji kesintisinin gerçekleşmesi durumunda elle kullanım olanağı sunmaktadır. Ayarlanabilir özelliğe sahip motor ve hidrolik ünite koruma sistemi bulunmaktadır. Ayarlanabilir otomatik kapanma süresi vardır.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Kullanımının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Özellikle de günümüzde insan hayatının korunması için olmazsa olmazı güvenliktir. İnsan gücünün yetersiz kaldığı durumlarda devreye bariyer sistemleri girmektedir. Bariyer sistemleri sayesinde insan hayatı için tehdit unsuru oluşturabilecek pek çok olayın önüne geçilmesinde ciddi kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. En başta da yaya trafiğinin yoğun bir şekilde yaşanmakta olduğu alanlarda mantar bariyer sistemleri güvenliğin sağlanabilmesi açısından çok büyük bir önem taşımaktadır.

 

Mantar Bariyer Sistemleri Neden Tercih Edilir?

           Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesinde en önemli nedenlerden birisi görsel açıdan rahatsız edici bir niteliğe sahip olmayışları gelmektedir. Çok geniş uygulanabilir bir alana sahiptirler. Diğer bariyer sistemlerine göre çok daha kaliteli bir yapıya sahiptirler. Belediyeler ve toplu kullanım alanları önlerinde güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrol edilebilir olması gibi çeşitli ihtiyaçlara en uygun çözümleri getiren bariyer sistemleri olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca darbelere ve paslanmaya oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Uzun yıllar boyunca problem yaşanmadan kullanılabilir olmaları da tercih edilmelerinde en önemli nedenlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

ileadmin

Bariyer Sektöründe En İyi Ürünler

 • Bariyer Sektöründe En İyi Ürünler

Bariyerler, hayatımızı kolaylaştıran buluşlardır. Dubalar, engeller ve benzeri bariyer görevi gören buluşlar, günümüzde fazla etki göstermektedir. Özellikle dubalar, yerinde kaldırılmaktadır. Başında durmadıkça büyük bir etkisi yoktur. Ancak, teknolojisinin gelişmesiyle kesin çözüm olarak, mantar bariyerler imal edilmiştir. Bu bariyerler, yere giren ve yüzeyde sabit olan şeklinde üretilmektedir. Bft ve faac gibi mantar bariyer çeşitleri, elektrikli olup, kullanışlı bir yapıya sahiptir.

 

 • ELEKTRİKLİ BARİYERLER

Elektrikli faac mantar bariyerler, 240 v özelliklidir. Ana gövde içerisinde yukarı aşağı süspansiyon gibi hareket eden silindirik kısım, yolda cadde üzerine çıktığı zaman, yolu kapatmaktadır. Ayrıca, elektrikli sistemiyle tekrar ana gövde içerisine girdiği zaman, yolu açmaktadır. Bu sistem, elektriklidir ve çok kullanışlıdır. Paslanmaz olan ve çok sağlam olan bu sistem, araç geçişini kesin olarak durdurmaktadır. Aralarına zincir takıldığı zaman da, yaya geçişi engellenmiş oluyor. Ancak, zincirsiz kullanılırsa, araç geçişi yasak demektir. En iyi mantar bariyer fiyatları, bariyerin özelliklerine göre değişmektedir.

 

 • BİRÇOK ALANDA KULLANILMAKTADIR.

Günümüzde mantar bariyer fiyatları, askeri, emniyet, fabrika ve büyük site girişlerinde, öncelikle tercih edilmektedir. Fabrika girişlerinde araç geçişini kesin olarak durduran bu sistemle, plastik sabit ve duba gibi bariyerlerin yapamadığı işlemi gerçekleştirmektedir. Araçların zorlaması ile hiç bir zarara uğramayan mantar bariyerler, mantar bariyer fiyatları bakımından istediğiniz özelliklere sahiptir.

 

 •  KULLANIŞLI OLMASINDAN DOLAYI TERCİH EDİLMEKTEDİR

Bariyer sanayisinde, pratik geçiş sistemi sağlayan bariyerler üretilmektedir. İki kollu ortadan açılan ve tek kollu bariyer sistemleri, mantar bariyer fiyatları kategorisinde, belli özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Uygun mantar bariyer fiyatı seçenekleriyle, bu kullanışlı bariyerlere sahip olabilirsiniz. Fotoselli bariyerler, yaralanmaları önlemektedir. Mantar bariyer sistemlerinde, elektrik kesildiği zaman yukarıda kalacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu şekilde, araçların geçişi tam olarak durdurulmaktadır.

 

Önemli mekânlara araç geçişinin kesin durdurulmasını sağlamaktadır. Ayrıca geceleri de rahat bir kullanımı vardır. Işıldakları sayesinde, zifiri karanlıkta bile mantar bariyerleri görmeniz mümkün. Büyük şirketler için mantar bariyer fiyatı, toplu alımlarda farklılık göstermektedir. Mantar bariyer imalatında, paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır. Dışarıdan ve içeriden kumandalı üretilen bu bariyer sistemi, hızlı ve etkili geçiş sağlamak için, özel tasarlanmıştır.

 

 •  BARİYER SİSTEMİNDE KULLANIŞLI TASARIM

Bariyerlerin yerinde ve sağlam bir şekilde üretilmesi, çok önemlidir. Günümüz teknolojisinde, mantar bariyer fiyatı kapsamında, en iyi tasarımlar üretilmektedir. Bariyer sektöründe çevreye uyumlu estetik görünümü de çok önemlidir. Mantar bariyerler, çevre mühendislik çalışmalarına uyumlu estetik ve zarif bir görünümü vardır. 9 saniyede yolu kapatan bu bariyerler, özel kumanda sistemi ile birlikte satılmaktadır.

 

Plastik ve portatif olan bariyerlere nazaran, mantar bariyerler, yerin altına monte edildiği için, yerinin değiştirilmesi zordur. Ancak, mantar bariyer uzmanları tarafından, istenildiğinde, yeri değiştirebilir. Ancak, normal bir vatandaş, bariyeri iptal edemez. Bu nedenle, güvenli bir trafik denetleyicisi konumundadır. Kesinlikle araç girmemesi gereken bir yere en uygun bariyer, mantar bariyerlerdir.

ileadmin

Faac Bariyer Teknolojisi

 • Faac Bariyer Teknolojisi

Bariyerler, hayatımızı düzene koyan icatlardır. Bu icatlar, mükemmel ve etkili olabilir. Birçok bariyer sistemi sektörde üretilmektedir. Dubalar, zincirli hareketsiz mantar bariyerler, elektrikli mantar bariyerler ve geçişleri düzenlemek için fotoselli bariyerler, bariyer teknolojisinin ürettiği ürünlerdir.

 

 •  TEKNOLOJİNİN SON ÜRÜNÜ FAAC MANTAR BARİYER

Bu ürünler, sınıfının en iyi ürünleri arasındadır. Trafiğin çok olduğu yaya geçitlerinde kullanılan bu mantar bariyer çeşitleri elektriklidir. Yere gömülen özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Geçişleri elektrikli özelliği ile 9 saniyede kapatabilir. Yere gömülen ana gövde, elektrikli özelliği sayesinde, yüzeye çıkmaktadır. 240 V elektrikle çalışan faac mantar bariyer çeşitleri, özel bölgelere geçişi engellemek için en sağlam seçenektir.

 

Portatif olan duba ve benzeri mantar bariyer çeşitlerine göre, daha kullanışlıdır ve daha sağlamdır. Metal yapısı oldukça sağlamdır ve paslanmaz. Araçların girmesinin yasak olduğu bölgeleri engelleyen yapısı ile trafiği en iyi şekilde düzenlemektedir. Bariyer teknolojisinde son nokta olan faac mantar bariyer, elektrik kesilmesi halinde, açık kalır. Işıldakları sayesinde, gece kullanımı çok kolaydır ve gelen sürücülerin gece faac mantar bariyer çeşitlerini görmesini sağlar.

 

 •  GEÇİŞLER DAHA DÜZENLİ OLUR

Bariyer çeşitleri, askeriye ve benzeri yerlerde, geçişleri özel olarak takibe alırlar. Büyük sitelerde, emniyet müdürlüklerinde ve büyük fabrikalarda, akıllı faac bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Fotosel özelliği ile gelen araçları görür ve açılır. Tek kanatlı ve iki kanatlı özelliği ile kolaylıkla kullanılan faac bariyer sistemleri, geçişi çok kolay bir hale getirmektedir. Paslanmaz metal gövde ve özer bariyer motoruyla, son derece kullanışlı olan bariyer sistemleri, özel güvenlik sistemiyle, yaralanmaları önlemektedir.

 

 •  GEÇİŞLERİ EN İYİ ŞEKİLDE KONTROL EDİN

Sağlam yapısıyla, araçların kesinlikle girmesini istemediğiniz bölgelere, faac mantar bariyer en iyi çözümdür. Yerinden sökmek imkânsızdır. Bu nedenle, geçiş konusunda her hangi bir müdahale gerçekleşemez. Yani dubalar gibi kaldırılamaz. Diğer portatif sistemler gibi yeri değiştirilemez. Bu özelliği ile trafik geçişinin engellenmesi konusunda kesin çözüm olan mantar bariyer çeşitleri, oldukça kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Gerek faac mantar bariyer olsun, gerekse faac bariyer sistemleri olsun, montajında uzman kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Mantar bariyerlerin yerleri değiştirilebilir.

 

Ayrıca faac bariyer sisteminin de yeri değiştirilebilir. Özel fotosel sistemi, otomatik bariyer sistemlerinde, güvenlik için çok gereklidir. Yaralanmaları önlemek için, faac bariyer sistemlerinde, fotosel özelliğini tercih etmek gerekmektedir. Günümüz şartlarında oldukça başarılı ve etkili bir şekilde üretilen bariyer sistemleri, uçan kapı gibi ürünlere nazara daha az maliyetlidir. Büyük fabrikaların girişlerinin kontrol edilmesinde, son derece kullanışlı olan faac bariyer sistemleri, geçiş yerlerindeki çökmelerden etkilenmez. Büyük kamyonların geçişinde her hangi bir sorun çıkarmaz. Bu nedenle çok kullanışlıdır.

 

 •  EN İYİ ÇÖZÜM BARİYERDİR

Geçiş noktalarında, sabit kapılar çok kullanışlı değildir. Sürekli açıp kapamak, çok yorucudur ve iş gücü ister. Bu nedenle, otomatik mantar bariyer ve diğer bariyer sistemleri, pratik geçiş işlemi için çok kullanışlıdır.

 

ileadmin

Kaliteli Bft Mantar Bariyer

 • Kaliteli Bft Mantar Bariyer

Mantar bariyer sektöründe oldukça geniş bir çeşitlilik vardır. Yerden çıkan mantar bariyerler, sabit arası zincirli bariyerler ve benzeri çeşitleri, en çok tercih edilen bariyerlerdir. En basit bariyer çeşitleri ise dubalardır.

 

 • BFT MANTAR BARİYERLER NERELERDE KULLANILIR?

Bft mantar bariyer çeşitleri, bir bölgede geçişi engellemek için kullanılmaktadır. Özellikle trafiğe kapalı yaya alanlarının girişlerinde kullanılmaktadır. Otomobil ve diğer araçların geçişini engellemek için, yerden yukarı doğru çıkan silindirik bariyer çeşitleridir. Bu bft mantar bariyer çeşitleri, yerden yukarı doğru çıkarak geçişi engellediği için, ‘mantar bariyer’ ismini almıştır. Elektriklidir ve çıkış hızına göre çeşitlenmektedir. Elektrik kesildiği zaman, kapalı vaziyete geçer.

 

 • GEÇİTLERDE MANTAR BARİYERLERİN FAYDASI NEDİR?

Geçitlerde, mantar bariyerin faydası, trafiği düzenler, yaya ve araç trafiğini birbirinden ayırarak, düzenli bir trafiğin oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle bft bariyer sistemleri, oldukça kullanışlı malzemelerdir. Sabit dubalar yerinde kaldırılabilir, ancak bft mantar bariyer çeşitlerini yerden kaldırmak mümkün değildir. Sağlam metal kasası ile çarpmalara dayanıklıdır. Sabit dubaların kaldırılması veya iptal edilmesi kolaydır. Plastik olan ve esnek olan, yere montajlanmış dubalar da çok kullanışlı değildir. Araçlar, üzerinden geçerek, geçişi iptal edebilmektedirler. Bu nedenle, bft mantar bariyer çeşitleri çok kullanışlıdır. Çok sıcak ve çok soğuk havalara dayanıklı olan bft mantar çeşitleri, sınıfının en iyi çözüm noktasıdır.

 

 • BFT MANTAR BARİYER NERELERDE KULLANILIR?

Sınıf sınıf üretilen mantar bariyer çeşitleri, kumandası içeride ve dışarıda olmak üzere çeşitli bir şekilde üretilmiştir. Geçiş engelleme işleminin çok olduğu, okullar, büyük siteler, askeri alanlar, emniyet müdürlükleri, kalabalık yaya geçitleri, valilik ve benzeri önemli yerlerin trafiğinde, bft mantar bariyer ürünleri kullanılmaktadır. Açılma ve kapanma süresi, toplamda 9 saniyedir. Çok sık kullanıma uygun olan bft bariyer sistemleri, dubalar gibi sürekli ilgilenmek zorunda değilsiniz. Üstelik çok sağlam olması nedeniyle, çıkarılması mümkün değildir. 230 v elektrik harcar ve 130 dereceye kadar termik koruma içerir.

 

 • BARİYER TEKNOLOJİSİNDE SON NOKTA

Bariyerler, her zaman için ihtiyaç duyulan malzemeler olmuştur. Dubalar, arası zincirli bariyerler, her zaman için ihtiyaç olmuştur. Trafiğin en iyi şekilde düzene konulması için, bft mantar bariyer çeşitleri, oldukça etkili çözümler üretmektedir. Elektrik kesildiği zaman, kendiliğinden açık olarak kalır. Bu şekilde, trafiğin aksamasını engeller. Bft easy mantar bariyer çeşitleri ise, sınıfının en iyi elektrikli mantar bariyerlerinden biridir. Bft bariyer sistemleri, günlük yaşantımızı kolaylaştırmaktadır. Askeri alanlar, büyük siteler, büyük resmi kurumlar ve benzeri yerlerin geçiş noktalarında, otomatik fotoselli bariyerler, iki yana açılan bariyerler ve uçan kapılar kullanılmaktadır.

 

Kapı altının çökme yapması, bft bariyer sistemleri çeşitlerinde, görülmez. Özellikle trafiğin kalabalık olduğu girişlerde, fotoselli tek kanatlı ve iki kanatlı bariyerler, büyük kolaylık sağlar. Mantar bariyer sistemleri gibi bu sistemler de büyük kolaylık sağlamaktadır. Diğer kapı çeşitlerinde sürekli kapıyı açıp kapamak, büyük bir sorun teşkil etmektedir.

ileadmin

Mantar Bariyerin Kullanım Avantajları

 • Mantar Bariyerin Kullanım Avantajları

Mantar bariyerler özellikle güvenlik gerektiren bölgelerde sıkça tercih edilmektedir. Belediyenin yayalaştırma projelerinin uygulandığı bölgelerde mantar bariyer kullanımı da artıştır.

 

 •  MANTAR BARİYER SİSTEMLERİN ÇEŞİTLERİ

Mantar bariyerler hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olarak iki seçeneğe ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra ledli mantar bariyerleri de bulunmaktadır. Kullanılan mantar bariyer  sistemleri uzaktan kumanda, plaka okuma, kartlı geçiş gibi seçeneklerle çalışabiliyor. Özellikle bina ve tesis girişlerinde, alışveriş merkezlerinin önlerinde bulunmaktadır.

 

 •  MANTAR BARİYER SİSTEMİN KULLANIMI

İnsan hayatını güvenli kılmak için bazı noktalarda mantar bariyer kullanımı olmazsa olmazıdır. İnsan gücünün yetmediği noktalarda bazı önlemler alınmaktadır. Bu noktada mantar bariyer sistemlerin avantajları devreye giriyor. Özellikle yaya trafiğinin çok ve yoğun olduğu bölgelerde bu bariyer sistemleri son derece güvenilirdir.

 

 •  MANTAR BARİYER SİSTEMLERİN ŞARTNAMESİ

Mantar bariyer sistemlerin bazı özellikleri var. Yer alan mantar bariyer şartnamesi içeriği bazı bilgiler var. Öncelikle bariyer açık vaziyette iken en az 50 cm olmalıdır. Hareketli olan blok paslanmaz krom ile kaplı olmalıdır. Sistem programlanabilir olmalıdır. Özellikle sistemin kapalı olduğu zamanlarda uzaktan kumanda ile acil durumlarda müdahale edilebilmelidir. Bu gibi detaylar mantar bariyer şartnamesi içerisinde yer alıyor. İnsanların güvenliğini sağlamak amacı ile doğru yerlerde doğru mantar bariyer ürünlerini kullanmak gerekir.

 

 •  NEDEN MANTAR BARİYER KULLANILMALIDIR?

Öncelikle mantar bariyer ürünü görselliği ile çevreyi rahatsız etmiyor. Öte yandan mantar bariyer şartnamesi içeriğinde de belirttiği gibi paslanmaz ve kaliteli olmasıdır. Birçok bölgede, farklı alanlarda mantar bariyer tercih ediliyor. Bundan dolayı büyük firmalar, belediyeler trafiğin düzenini sağlamak adına mantar bariyerlerini tercih ediyorlar. Darbeye ve paslanmaya karşı dayanıklı olması bu ürünü uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanımını da sağlıyor.

 

 •  MANTAR BARİYER SİSTEMLERİN HAKKINDA

Mantar bariyer sistemlerin farklı çeşitleri var. Lakin bölgeye ve alan şartlarına göre de farklı boyutlarda mantar bariyer sistemi de sağlanmaktadır Çok hızlı giden bir aracı bile durdurma gücüne sahip olan mantar bariyer sistemleri insan hayatı güvenliği için çok önemlidir. Özellikle de hava şartlarına ve sert darbelere dayanıklı olması en büyük avantajdır. Her zaman mantar bariyer çeşitleri kaliteli ve sağlam olmalıdır.

ileadmin

Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

 • Mantar Bariyerlerin Sunduğu Avantajlar

Gün içerisinde alışveriş merkezlerinin veya bazı iş yerlerinin giriş kısmında karşılaştığımız mantar bariyerler, bu gibi kalabalık mekanlarda güvenliğin sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir.

 

 • Nerelerde Kullanılmalıdır?

Kalabalığın olduğu her yerde, insanların güvenliğini sağlamak için kullanılması gereken mantar bariyer, özellikle belediyelerin bazı yolları veya sokakları yayalaştırma çabası içerisinde de yer almaktadır. Mantar bariyer sistemi sayesinde araçların girmemesi gereken noktalarda, kontrol sağlanır ve yayaların daha güvenli bir biçimde hareket etmesi hedeflenir.

Bazı tesislerin giriş kapılarında, bina girişlerinde ve özellikle alışveriş merkezlerinin kapılarında tercih edilen mantar bariyer sistemi tehlikenin önüne geçmek ve araç saldırılarından, beklenmedik durumlardan, yoktan yere yaşanacak kazalardan korunmak adına yapılan doğru bir tercihtir. Ayrıca bisiklet geçişlerini de engellemeyeceği için, trafiğe kapatılmış olan caddelerde bisiklet sürücülerinin de güven içerisinde gezinti yapmalarına imkan sağlamış olmaktadır.

 

 •  Hangi Tür Mantar Bariyer Sistemleri Vardır?

Mantar bariyerler dört çeşittir: Hidrolik mantar bariyer ve pinömatik mantar bariyer olarak adlandırılan bu sitemlerin bir de manüel mantar bariyer ve sabit olarak adlandırılan çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bunların dışında ledli olan biçimleri mevcuttur.

 

 • Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

           Mantar bariyer sistemi araçlar tarafından gerçekleşebilecek darbelere karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Üstelik dışarıda kalma şartlarına uygundur. Yağmur ve kar gibi nedenlerle ıslanan mantar bariyer, paslanmaz maddeden üretilmiştir.

 

 •  Entegre Sistem

Mantar bariyerler, plaka okuma sistemi, OGS’li geçiş, uzaktan kumanda, kartlı geçiş sistemleri ile entegre bir sistemle üretilmektedir. Bunun dışında güvenlik sistemi olarak fotosel ya da loop dedektör bağlayabilme özelliğine sahiptir.

 

 • Estetik Görüntü

Kalabalık mekanlarda ve trafiğe kapalı alanlarda insanların can güvenliğini sağlayan bu bariyer sistemleri gerekli olduğu kadar, insan gözünü rahatsız etmeyen bir görüntü sergilemesi açısından da oldukça başarılıdır. Mükemmel bir estetik tasarım ile üretilen mantar bariyer sistemlerinin, ledli tasarımlarında bir hayli farklı seçimlere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Mantar bariyerin üzerine takılan bu ledlerin kırmızı, mavi veya beyaz renkte olanları mevcut bulunmaktadır. Ayrıca özel kaplama teknolojilerinden yaralanılarak üretilen bu mantar bariyerlerimiz paslanmaz kılıf içermektedir. Bu avantaj ve güvenlik önlemlerini içeren mantar bariyerlerin montajı, hayli kolaydır.

 

 • Mantar Bariyer Fiyatları

Güvenlik sağlamada ve kimi zaman hayat kurtarmakta oldukça etkili olan mantar bariyerlerin fiyat bilgileri kurulacak olan sistemin çeşidine ve bu sistemde kullanılacak olan maddenin kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Bu bariyer sistemleri arasında görebileceğiniz en uygun fiyatlar manüel bariyer sistemlerindedir. Çünkü bu sistemlerin çalışması tamamen insan gücüne bağlıdır.

ileadmin

Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

Üst düzey güvenlik ihtiyacı olan alanlarda kullanım sağlanan otomatik mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yaya projelerini uyguladıkları cadde ve sokak gibi yerlerde daha sık tercih edilmektedir. Ayrıca mantar bariyer sistemleri; tesislerin girişi, alışveriş merkezleri, binaların giriş alanları gibi noktalarda güvenlik sağlanabilmesi için tercih edilen bariyer sistemleridir. Otomatik mantar bariyer ile ilgili 2 farklı çeşit olduğu ifade edilebilir. Pnömatik ve hidrolik olacak şekilde ayrılmaktadır. LED ışıklı mantar bariyer sistemler olduğu da belirtilmelidir. LED ışıklar, pnömatik ve hidrolik sistemlere entegre edilebiliyor.

 

Mantar Bariyer Sistemleri Her Ortama Uygun Mu?

Söz konusu olan bu sistemlerin plaka okuma, uzaktan kumanda, butonlu geçiş, kartlı geçiş ya da OGS sistemli geçişle çalışacak durumda üretildiğini net bir şekilde ifade etmek mümkündür. Ayrıca söz konusu olan bu bariyer sistemlerinin dilediğiniz yükseklik ya da çapa göre üretilmesini talep edebilirsiniz. Otomatik mantar bariyer ile güvenliğinizin sağlanabilmesi de mümkün olacaktır. İnsan yaşamında güvenlik unsurunun olmazsa olmaz bir nitelik taşıdığı ortadadır. Bu güvenlik unsurunun sağlanması adına bazı zamanlarda insan kuvvetinin yeterli olmadığı durumlar görülmektedir. Böyle durumlarda otomatik mantar bariyer sistemleri, insan yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. Üstelik bariyer sistemleriyle pek çok tehlikenin önüne geçmek de mümkün olabiliyor.

 

Mantar Bariyerler Neden Tercih Edilmektedir?

Yaya oranının oldukça fazla olduğu alanlarda otomatik mantar bariyer kullanılması, güvenlik unsurunun sağlanması bakımından büyük bir önem taşımaktadır. Peki, bu sistemler neden tercih edilmelidir? Otomatik mantar bariyer sistemleri kullanımındaki en önemli nedenlerden birisi, hem diğer sistemlere kıyasla çok daha kaliteli olmasından hem de görsel açıdan rahatsız etmemesinden kaynaklanmaktadır.

 

Bariyer Sistemlerinin Belediyeler Tarafınca Kullanımı

Detaylı bir şekilde aktarılan bu sistemlerin kullanıldığı alanlar son derece geniş alanlardır. Bu nedenden dolayı belediyeler ve büyük firmaların ön girişlerinde güvenlik unsurunun sağlanabilmesi ve araç trafiğinin de kontrol edilmesi bakımından mantar bariyer sistemleri öncelikli tercih haline gelmiştir. Ayrıca mantar bariyerler darbelere ve paslanmalara karşı dirençli olmasından ötürü uzun seneler sorunsuz bir şekilde kullanım imkânı sağlamaktadır.

 

İnsan ve Çevre Güvenliği İçin Bariyer Sistemleri

Çevremizin ve çevremizdeki insanların hayatının güvenliğini sağlayabilmek için mantar bariyerler ya da diğer tüm bariyer sistemleri konusunda kesinlikle bilgi edinmelisiniz. Bu konuda gerekli kaynakları değerlendirerek dilediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca söz konusu olan bu bariyer sistemlerini de detaylı bir şekilde incelemeniz mümkündür. İnceleme sonucunda zaten kullanım alanınıza da net bir şekilde karar verebileceksiniz.

ileadmin

Otopark Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

Otopark Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

 

Araştırdığınız söz konusu bu sistemin kontrollü geçiş ihtiyacı mevcut olan araç girişleri için tasarlandığı söylenebilir. İlave özellikleri ve tasarımıyla öne çıkan bu sistem, hidrolik yapısı sayesinde son derece sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Otopark mantar bariyer ürünleri, üst düzey güvenlik ihtiyacı bulunan alanların araç giriş ve çıkış noktalarına konumlandırılan, kötü niyetli girişleri henüz giriş yerindeyken önleyen hidrolik prensipleriyle çalışır durumda olan ve zeminden çıkan silindir sistemler olduğunu ifade etmek gerekir. Otopark mantar bariyer sistemleri, kontrol paneline bağlı olacak şekilde 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 senkronize çalışacak setlerden oluştuğu da görülebilir.

 

Otopark Girişlerinde Mantar Bariyer Sistemlerinin Önemi

Söz konusu olan bu sistemler; kart okuyucu, uzaktan kumanda ya da otomatik geçiş sistemleriyle entegre edilerek çalışabiliyor. Otopark mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği ise, üstüne giydirilen 3 cm et kalınlığında mevcut olan sarı gömleğin değiştirilebilen yapısından ibarettir. Zaman içinde ortaya çıkabilecek kırılma ya da yıpranma sonucunda dikkat çeken görüntü kirliliği de gömleğin değiştirilmesiyle sistemin ilk günkü görünümü elde edilebilir. Otopark mantar bariyer sistemleri ile alakalı pek çok teknik ayrıntı söz konusudur. Bu ayrıntıları da dikkate almanız ideal olacaktır.

 

Otopark Mantar Bariyer Sisteminin Teknik Özellikleri

Mantar bariyer sistemlerinin açık pozisyondayken zeminden yüksekliği net 50 cm olarak ifade edilmektedir. Ayrıca bu sistemin en hareketli bölümü de 26 cm çapında ölçülmüştür. Otopark sistem ürününü oluşturan mevcut silindir, 26 mm et kalınlığındadır. Bununla beraber otopark bariyer sistemleri, trafik sarısı renginde olan özel malzemelerle kaplanmış şekilde sizlere sunulmaktadır.

 

Silindir Yapıya Sahip Bariyer Sistemi

Silindir yapı formuna denk gelecek bir sürtme ya da çarpmada 1 cm kadar derinlikte çizilse dahi yine alt kısımdan sarı renk görünecektir. Yani görüntü kirliliği oluşması söz konusu değildir. Otopark mantar bariyer ürününün silindir kısmını üst kapağın içine gizlenmiş flaşör sistemi, gece vaktinde fark edilmesini sağlamaktadır. Otopark mantar bariyer sistemleri kontrol paneline bağlı olacak şekilde 1, 2, 3, 4, 5 ya da 6’lı bir şekilde senkronize edilmektedir.

 

Bariyer Sistemi Dahilinde Bulunan Kontrol Panel Detayları

Kontrol paneli dahilindeki mikro işlemci kontrollü yapıya sahip olması aracılığıyla sistemin belirli niteliklere sahip cihazlar ile entegre çalışması mümkündür. Yani örnek vermek gerekirse eğer; biometrik okuyucu, kart okuyucu, uzaktan kumanda ya da otomatik geçiş sistemi gibi sistemler belirtilebilir.