Hidrolik Mantar Bariyer

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik Mantar Bariyer

Bariyer sistemleri güvenlik için insan gücünün yeterli gelmediği fark edildiğinde ortaya çıkmış olan elektronik sistemlerdir. Bu bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve popüler olanı ise mantar bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemleri çok amaçlı ve özel tasarım ürünlerdir. Bu bariyer sistemlerinin en önemli özelliği maksimum duyarlılığa sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle araç geçişleri için kullanıldığı alanlarda hızlı geçiş olanağı sağlar. Mantar bariyerler adını fiziksel görünüşünden almaktadır. Diğer bariyer sistemleri gibi olmayan bu sistem silindir şeklinde ve küçük bir yapıya sahiptir.

Görünüşündeki tasarıma ve görünüme rağmen güvenlik amaçlı olarak hiçbir şüphe duyulmadan kullanılabilmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği ve bunun her alana yansıdığı bilinmektedir. Bu gelişme mantar bariyerlere de yansımıştır. Günümüzde satışa sunulan mantar bariyer sistemlerinin çoğu amaca yönelik en süt düzey performansı sergilemektedir. Mantar bariyer sistemleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu modellerden hangisinin tercih edileceği mantar bariyerin kullanılacağı alana ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişmektedir. Mantar bariyerlerde her model ayrı avantajlar içermektedir. Bu sebeple satın alma aşamasında bir profesyonelden detaylı bilgi alınması çok daha doğru olacaktır.

Hidrolik mantar bariyer özellikleri

            Hidrolik mantar bariyer sistemi, mantar bariyerler içerisinde en dikkat çekici özelliklere sahip bariyer sistemidir. Toprağın dibine gömülerek montajı yapılan bu sistemde kullanılan her malzeme özel olarak seçilmiştir. Bu sebeple ortaya uzun süre kullanılsa bile paslanmayacak bir bariyer sistemi çıkmıştır. Tamamen akıllı olan hidrolik mantar sistemi kurulumuna bağlı olarak her koşulda çalışmaya devam edecektir. Hidrolik mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği açılıp kapanma sırasında yarattığı yüksek performanstır. Sistem 2-3 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir. Bu hız teknoloji gelişiminin getirdiği önemli bir özelliktir. Eski tasarım mantar bariyerlerde bu süre çok daha uzun olmaktaydı. Fakat son tasarım hidrolik mantar bariyer sistemleri bu sorunu ortada kaldırarak maksimum hız sağlamıştır.

Hidrolik mantar bariyer faydaları

Hidrolik mantar bariyer sistemleri diğer bariyer sistemlerine oranla bazı faydalar ve olumlu özellikler içermektedir. Bu faydalar bariyer sistemleri seçiminde birçok kişinin hidrolik mantar bariyerleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu faydalardan ilki bariyerin boyutlarının değiştirilebilmesidir. Bariyer modellerinde belirli ölçüler bulunmaktadır. Fakat müşterinin satın alma aşamasındaki isteklerine bağlı olarak büyültme ve küçültme yapılabilmektedir. Hidrolik mantar bariyer sistemlerinde boyutlar sistemin kullanılacağı kullanım alanına göre değişiklik gösterecektir. Hidrolik mantar bariyerlerde bir diğer fayda ise kullanım alanları ile ilgili olmaktadır. Bu sistemler her ortama uyum sağlayabilen bariyer sistemlerinden olduğundan satın alındıktan sonra farklı alanlarda da kullanılabilecektir.

Hidrolik mantar bariyer kullanıldığı yerler

Mantar bariyerler için birçok kullanım alanı bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı araç geçişlerinin sıklıkla yaşandığı köprüler, özel mülkler ve otoparklardır. Sistem güvenliği yüksek seviyelere taşımaktadır. Güvenlik amaçlı plaka okuma özelliği olan mantar bariyerlerde araç uzakta olsa bile plaka okuma işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel mülklerin önleri içinde ideal olan bu bariyer sistemleri apartman sitelerinde ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri sistemin avantajları ve faydaları ile doğru orantılıdır. Bu tarz sistemler diğer bariyer sistemlerine oranla daha ekonomik ve kalitelidir. Sitem görünüm itibari ile oldukça estetik dursa da bunun yanı sıra oldukça işe yarar bir yapıya sahiptir. Her türlü alana uyum sağlaması ve en hızlı şekilde takılması tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçıdır. Montajı oldukça pratiktir. Bu sebeple uzun süre beklemek zorunda kalınmamaktadır.

Yazar hakkında

admin administrator