Faac Mantar Bariyer Sistemleri

ileadmin

Faac Mantar Bariyer Sistemleri

Faac Mantar Bariyer

Faac kimdir?

FAAC markasının açılımı ” Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli ” dir. Zola ülkesinin Predosa olarak geçen bir bölgesinde 52 sene önce yani 1965 senesinde kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden bir süre geçtiğinde FAAC kısaltılmış ismi, ürünlerinin kalitesini gösteren bir markaya dönüşmüştür. Elli yılı aşkın ticari tecrübe ile FAAC markası otomasyon ve geçiş sistemlerinde tamamen kontrollü bir şekilde çalışmaktadır. FAAC markası 5 kıta üzerinde tam 16 tesiste hizmet vermektedir.

Mantar Bariyer Nedir?

            Faac Mantar bariyer, bir geçiş sistemi aracıdır. Akan yaya yolu veya trafik geçitleri için insanların girmemesi gereken alanları belirgin hale getirir. Mantar bariyerler sayesinde sokak ve caddeler trafiğe kapatılır veya park yapılmaması gereken alanlar gösterilebilir.

            Faac Mantar bariyer estetik görünümü ve çevreyi bozmayan yapısı ile dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Farklı çeşit desen renk ve modellerde üretimi yapılabilir. Mantar bariyerler genellikle güvenlik önlemi olarak ve geçişin doğru sağlanmasını kolaylaştırmak adına kullanılırlar.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyerlerin çalışma mekanizması baz alındığında 4 ana çeşidi vardır. Kullanım yerine göre bu seçeneklerden biri tercih edilebilir. Her faac mantar bariyer çeşidinin kendine özgü özellikleri ve sistemi vardır.

1. Sabit Mantar Bariyer Sistemleri

Sabit mantar bariyer sistemleri hareket etmezler, içlerinde bir hareket mekanizması bulunmamaktadır. Bu sebeple yeri değişmeyecek ve uzun süre kalması planlanan bölgelerde kullanılırlar. Sokakların araba geçişine kapatıldığı bölgeler sabit mantar çeşidine bir örnektir. Sabit mantar çeşitleri hareketli mantarlar ile birlikte de kullanılabilirler.

2. Yarı Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Yarı otomatik mantar bariyer sistemlerinin hareket mekanizması mevcuttur. Yarı otomatik mantar bariyer sistemleri havaya doğru hareket ederler. Ancak yeniden indirilmesi işlemi el ile manuel bir şekilde yapılmaktadır. Yoğun olarak kullanılmayan bölgeler için uygundur. Yoğu geçişlerde sorun yaşatabilir.

3. Tam Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Araç giriş çıkışının yoğun olduğu AVM otopark giriş – çıkışı gibi alanlarda kullanılır. Her türlü otomatik sistem ile birlikte çalışabilir.

4. Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

Adından da anlaşıldığı gibi terör eylemlerine dayanıklı olması için üretilmişlerdir. Hızlı bir şekilde yükselme alçalma hareketleri yapabilirler. Çarpma gibi hareketlere karşı oldukça dirençli üretilmişlerdir. Otomobil, kamyon veya kamyonet gibi araçların geçişine hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.

Mantar Bariyer Nerelerde Kullanılır?

            Mantar bariyer sistemlerinin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Askeri tesislerin çevre düzenlemelerinde, konsolosluk ve elçilik binalarında güvenlik amacıyla kullanılırlar. Bunun dışında özel araç geçişinin engellendiği alanlarda. Sokak veya caddelerin araç geçişine kapatıldığı durumlarda kullanılırlar. Görüntü olarak gayet estetiktirler. Bu sebeple problem oluşturmaz, çevre ile uyum içinde görünürler. Otopark giriş çıkışlarında kullanılırlar.

Mantar bariyer kullanım alanları da mantar bariyer çeşitlerine göre değişmektedir. Örneğin tam otomatik mantar bariyer sistemleri şehrin her yanındaki araç sistemlerinde kullanılırlar. Özellikle İstanbul gibi araç trafiğinin yoğun gerçekleştiği alanlarda kullanılırlar. Sabit ve yarı otomatik bariyer sistemleri ise geçişlerin daha az olduğu veya geçiş olmaması gereken alanlarda kullanılırlar. Sabit bariyer sistemleri hareketli bariyer sistemlerinin sağ ve sol noktalarına yerleştirilerek kullanılabilir.

Mantar bariyer fiyatları, servisi, sistemleri kullanımı ile park problemleri başka bir güç kaynağı kullanılmasına gereke kalmadan çözülebilir. Hem araç hem yaya geçişinin olduğu bölgeler mantar bariyer sistemleri ile kesin bir şekilde bölgelere ayrılabilir. Böylece bölgeler yaya geçişlerinin olduğu ve araç geçişlerinin olduğu kısımlar anlaşılır bir şekilde görülebilir. Bu alanlardan geçiş yapacak insanlar için güvenli bir bölge oluşturulmuş olur. Bu özellikle çok fazla insanın geçiş yaptığı bölgeler için oldukça önemlidir.

Yazar hakkında

admin administrator