Etiket mantar bariyer

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik Mantar Bariyer

Bariyer sistemleri güvenlik için insan gücünün yeterli gelmediği fark edildiğinde ortaya çıkmış olan elektronik sistemlerdir. Bu bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve popüler olanı ise mantar bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemleri çok amaçlı ve özel tasarım ürünlerdir. Bu bariyer sistemlerinin en önemli özelliği maksimum duyarlılığa sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle araç geçişleri için kullanıldığı alanlarda hızlı geçiş olanağı sağlar. Mantar bariyerler adını fiziksel görünüşünden almaktadır. Diğer bariyer sistemleri gibi olmayan bu sistem silindir şeklinde ve küçük bir yapıya sahiptir.

Görünüşündeki tasarıma ve görünüme rağmen güvenlik amaçlı olarak hiçbir şüphe duyulmadan kullanılabilmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği ve bunun her alana yansıdığı bilinmektedir. Bu gelişme mantar bariyerlere de yansımıştır. Günümüzde satışa sunulan mantar bariyer sistemlerinin çoğu amaca yönelik en süt düzey performansı sergilemektedir. Mantar bariyer sistemleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu modellerden hangisinin tercih edileceği mantar bariyerin kullanılacağı alana ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişmektedir. Mantar bariyerlerde her model ayrı avantajlar içermektedir. Bu sebeple satın alma aşamasında bir profesyonelden detaylı bilgi alınması çok daha doğru olacaktır.

Hidrolik mantar bariyer özellikleri

            Hidrolik mantar bariyer sistemi, mantar bariyerler içerisinde en dikkat çekici özelliklere sahip bariyer sistemidir. Toprağın dibine gömülerek montajı yapılan bu sistemde kullanılan her malzeme özel olarak seçilmiştir. Bu sebeple ortaya uzun süre kullanılsa bile paslanmayacak bir bariyer sistemi çıkmıştır. Tamamen akıllı olan hidrolik mantar sistemi kurulumuna bağlı olarak her koşulda çalışmaya devam edecektir. Hidrolik mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği açılıp kapanma sırasında yarattığı yüksek performanstır. Sistem 2-3 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir. Bu hız teknoloji gelişiminin getirdiği önemli bir özelliktir. Eski tasarım mantar bariyerlerde bu süre çok daha uzun olmaktaydı. Fakat son tasarım hidrolik mantar bariyer sistemleri bu sorunu ortada kaldırarak maksimum hız sağlamıştır.

Hidrolik mantar bariyer faydaları

Hidrolik mantar bariyer sistemleri diğer bariyer sistemlerine oranla bazı faydalar ve olumlu özellikler içermektedir. Bu faydalar bariyer sistemleri seçiminde birçok kişinin hidrolik mantar bariyerleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu faydalardan ilki bariyerin boyutlarının değiştirilebilmesidir. Bariyer modellerinde belirli ölçüler bulunmaktadır. Fakat müşterinin satın alma aşamasındaki isteklerine bağlı olarak büyültme ve küçültme yapılabilmektedir. Hidrolik mantar bariyer sistemlerinde boyutlar sistemin kullanılacağı kullanım alanına göre değişiklik gösterecektir. Hidrolik mantar bariyerlerde bir diğer fayda ise kullanım alanları ile ilgili olmaktadır. Bu sistemler her ortama uyum sağlayabilen bariyer sistemlerinden olduğundan satın alındıktan sonra farklı alanlarda da kullanılabilecektir.

Hidrolik mantar bariyer kullanıldığı yerler

Mantar bariyerler için birçok kullanım alanı bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı araç geçişlerinin sıklıkla yaşandığı köprüler, özel mülkler ve otoparklardır. Sistem güvenliği yüksek seviyelere taşımaktadır. Güvenlik amaçlı plaka okuma özelliği olan mantar bariyerlerde araç uzakta olsa bile plaka okuma işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel mülklerin önleri içinde ideal olan bu bariyer sistemleri apartman sitelerinde ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri sistemin avantajları ve faydaları ile doğru orantılıdır. Bu tarz sistemler diğer bariyer sistemlerine oranla daha ekonomik ve kalitelidir. Sitem görünüm itibari ile oldukça estetik dursa da bunun yanı sıra oldukça işe yarar bir yapıya sahiptir. Her türlü alana uyum sağlaması ve en hızlı şekilde takılması tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçıdır. Montajı oldukça pratiktir. Bu sebeple uzun süre beklemek zorunda kalınmamaktadır.

ileadmin

Mantar Bariyer Bilgileri

 

Mantar Bariyer Sistem Bilgileri

 

Hem yaya hem de araç trafiğine güvenilir bir ortam yaratmak için tercih sebebi olan en önemli unsulardan biri olarak ifade edilen mantar bariyer sistemleri, devlet kurumlarında ya da özel firmaların tesislerinde genelde tesise araç giriş ve çıkışının yaşandığı alanlarda ve civar konumda yer almaktadır. Mantar bariyer satan firmalar hakkında araştırma yaparken zaten bu sistemlerin kullanıldığı pek çok örnek uygulama görebilirsiniz.

 

Mantar Bariyer Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

 

Söz konusu olan bu sistemlerin içerdiği özellikler açısından standart bir bariyer yönteminin çok daha dışında son dönemlerde inovatif yöntemler ile kontrol bakımından, ergonomik bakımdan ve güvenlik bakımından son derece gelişmiş düzeyde olduğu görülebilir. Ayrıca mantar bariyer sistemlerinin en sık tercih edildiği birkaç yer örneği de rahatlıkla ifade edilebilir. Büyük şehirlerde mevcut olan AVM önlerinde, site girişlerine, resmi kurum girişlerinde ya da trafiğe kapanması istenen cadde girişlerinde bu sistemlere rastlamak mümkündür.

 

Mantar Bariyerlerin Sahip Olduğu Özellikler

 

Otomobillerin giriş yapamayacağı alanlarda net bir güvenlik sınırı sağlayan, son derece güçlü ve stabil niteliklere sahip bu yapı sistemleri, modern kent anlayışı kapsamında yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Mantar bariyer satan firmalar doğrultusunda yapacağınız araştırmalarda birden fazla kaynağa ulaşmanız da mümkün olacaktır.

 

Genel Nitelikleriyle Mantar Bariyer Sistem Ayrıcalıkları

 

Otomatik açılıp kapanma özelliğin içeren mantar bariyer sistemleri, sadece 5 saniye kadar kısa bir zaman dilimi içerisinde açılma ve kapanma işlevini gerçekleştirmektedir. Üstelik otomatik kapanma ayrıcalığını da içermektedir. Dirençli dış yapısı aracılığıyla olumuz hava şartlarında ya da yağmurlu havalarda karşınıza çıkabilecek yol tuzlamaları gibi zamanlarda da deforme olabiliyor.

 

Mantar Bariyer Sistem Model Seçenekleri

 

Açılabilir ve kapanabilir bölümler, en olumsuz koşullarda bile 10 sene kadar paslanmama garantisi içermektedir Ayrıca dikkat çeken bir diğer özeliği ise, güvenlik noktalarına geçiş noktası, açılabilir kapı ya da plaka tanıtım sistemleri gibi pek çok güvenlik birimleriyle entegre bir şekilde çalışabilir olmasıdır.

 

ileadmin

Bft Mantar Bariyer Sistemleri

Bft Mantar Bariyer

            Mantar bariyer uzun yıllardır kullanılan ve her geçen gün gelişen bir güvenlik sistemidir. Bu güvenlik sistemi genellikle belediyelerin sokak içlerinde ve bina önlerinde kullandığı popüler bir sistemdir. Güvenlik için insan kullanmak çoğu kez yeterli gelmemektedir. Korunması gereken alan fazla fakat insan gücü azdır. Bu sebeple devreye bu tarz bariyer sistemleri girmektedir. Bu tarz sistemlerin tercih edilmesi istenmeyen güvenlik sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Mantar bariyerler estetik olarak da oldukça başarılıdır. Birçok bina kaba ve kötü görünen bir bariyer sistemi yerine mantar bariyer sistemlerini tercih etmektedir. Ufak ve şık yapısı ile hem modern bir görünüm yaratacak hem de maksimum koruma sağlayacaktır.

Bft mantar bariyer özellikleri

Bft mantar bariyerler için farklı modeller mevcuttur. Bu modellerde özellik farklılıkları olsa da her mantar bariyerde ortak olarak bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden ilki bariyerin sabit oluşudur. Hareket etmeden takıldığı yerde duran bu bariyerler herhangi bir dış etkene karşı korunaklıdır. Tasarım olarak diğer bariyerlerden çok daha estetik duran bu bariyerler en kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu yönü ile kolay kolay yıpranma ve aşınma oluşmamaktadır. Bft mantar bariyerler her türlü alan için uygundur.

Açık ve kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bu bariyer çeşidinin kilitli olan modelleri de mevcuttur. Bir zincir ile kapatılan iki bariyer arası kısa sürede açılarak kişinin geçiş yapmasına uygun bir ortam oluşturmaktadır. Bu tarz bariyerlerde maliyetler diğer bariyer çeşitlerine oranla daha düşük olacaktır. Birçok modeli bulunan bu bariyer çeşidinde genellikle ledli yani ışıklı sistemler kullanılmaktadır. Bu da mantar bariyerin geceleri rahatlıkla görülmesini ve dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Bft mantar bariyer avantajları

Bft mantar bariyerlerin en büyük avantajı görünümdür. Bu sistemde kullanılan bariyerlerin tasarımı mantar bariyerleri diğer bariyer sistemlerinden ayırmaktadır. Bunun yanı sıra birçok kişinin tahmin edemeyeceği kadar güvenliklidir. Kullanımı ve montajı oldukça kolay olan bu sistem hem ucuz maliyetli hem de kullanışlı bariyer sistemlerinden bir tanesidir. Mantar bariyerler uzaktan kontrol edilebilmektedir. Bunun yanı sıra kartlı geçişlerde ve diğer tüm geçiş işlemlerinde kullanılabilen bft mantar bariyerlerde boyutlar müşterinin isteğine bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Bft mantar bariyer nerelerde kullanılır?

            Bft mantar bariyer sistemleri genellikle özel mülklerin, belediyelerin ve araç giriş çıkışlarının yapıldığı otoparklarda kullanılmaktadır. Güvenlik önlemlerine ihtiyaç duyan bu tarz yerlerde kesinlikle bulunması gereken sistemlerden bir tanesidir. Birçok farklı modeli bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik olan ışıklı ya da alarmlı mantar bariyer modelleri satın alınabilmektedir. Mantar bariyerler bu tarz mekanların korunması konusunda oldukça etkili olacaktır. Mantar bariyerler yalnızca belediye önlerinde değil alışveriş merkezi, banka, cezaevi gibi güvenliğe ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu tarz yerlerde insan gücüne ek olarak mantar bariyerlerin kullanılması güvenlik seviyesinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bft mantar bariyer neden tercih edilmelidir?

            Bft mantar bariyer sisteminin tercih edilmesi için gerekli olan başlıca sebep sistemin çok yer kaplamamasına rağmen maksimum güvenlik sağlamasıdır. Genellikle özel binaların girişlerinde kullanılan bu sistemin yoğun olarak talep görmesinin sebebi kaba ve kötü durmamasına rağmen güvenliği en iyi şekilde sağlamasıdır. Bu sayede oluşabilecek tüm güvenlik sorunları ortadan kalkacaktır. Bft mantar bariyerlerin en önemli özelliği estetik duruşudur.

Özellikle araba geçişlerinin yapıldığı bölgelerde kullanılan bft mantar bariyer servisi, fiyatları, sistemleri her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Bina ve insan güvenliğini sağlayan bu sistem paslanmaz malzemelerden yapılmaktadır. Bu sayede uzun yıllar aynı kaliteyi koruyacaktır. Bu da sistemin sürekli değiştirilmesine ve ekstra para harcanmasına engel olacaktır.

ileadmin

Mantar Bariyer Sistemleri Bilgi

Mantar, Mantar Bariyer Sistemleri, Mantar Bariyer, Mantar Bariyer Servisi, Mantar Bariyer Tamiri, Bft Mantar Bariyer Servisi, Faac Mantar Bariyer Servisi

Mantar, Mantar Bariyer Sistemleri, Mantar Bariyer, Mantar Bariyer Servisi, Mantar Bariyer Tamiri, Bft Mantar Bariyer Servisi, Faac Mantar Bariyer Servisi

Mantar Bariyer Sistemleri Bilgi

Günümüzde İyi ve sağlam güvenlik gerektiren mekânlarda kullanımı sağlanan mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yayalaştırma projesi içerisinde sokak ve caddelerde daha çok kullanılmaktadır. Mantar bariyer, alışveriş merkezlerinde olsun gerek tesis girişlerinde, bina giriş kapıları gibi yerlerde güvenliğin sağlanması açısında kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir.

 

           Mantar bariyer sistemleri hidrolik ve pnömatik mantar bariyer olmak üzere iki çeşit olarak ayrılmaktadır. Bunlara ek olarak Ledli mantar bariyer sistemlerini de sayabiliriz.

Mantar bariyer sistemleri, uzaktan kumanda ve plaka okuma ek olarak kartlı geçiş ve buton ve otomatik geçiş sistemi geçiş sistemi ile çalışabilecek şekilde üretilebilmektedir. Mantar bariyer sistemleri aynı zamanda istenilen çap ve yüksekliğe göre de üretime geçilmektedir.

Güvenlik Bariyer Sistemleri İnsan hayatında güvenlik olmazsa olmazdır. Bu güvenliğin sağlanması için kimi zaman insan gücünün yetersiz olduğu durumların bulunduğu hepimizin malumu. Bu nokta da bariyer sistemleri insan hayatında önemli yer etmektedir. Bariyer sistemleri ile birçok tehlikenin önüne kolayca geçilebilmektedir.

Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu ve en çok sorun yaşanan bölgelerde mantar bariyer sistemleri güvenliğin sağlanması açısında oldukça önem teşkil etmektedir. Neden mantar bariyer sistemleri sorusuna gelecek olursak Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesin de ki en önemli sebeplerden biri hem görsel anlamda rahatsızlık vermemesi hem de diğer bariyer sistemlerine göre oranla daha kaliteli olmasıdır. Mantar bariyer sistemleri uygulandığı alanlar çok geniş olmalıdır. Bu sebepten büyük firmalar ve belediyelerin bulunduğu alanlarda güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrolü açısından mantar bariyer ilk tercih şıkkı olmaktadır.

           Mantar bariyer sistemleri paslanma ve darbe gibi dış etkenlere dayanıklı olması ile uzun seneler sorunsuz kullanım sunmakta. Çevre ve insan hayatının güvenliğini sağlamak için mantar bariyer sistemleri veya diğer bariyer sistemleri hakkında bilgiler geniş kapsamlı ele alınmalıdır. Hidrolik Mantar Bariyer Sistemleri geniş güvenlik gerektiren yerlerin Araçların giriş-çıkış bölgelerine yerleştirilen, yasa dışı araç girişlerini, henüz giriş alanında engelleyen hidrolik kuralı ile çalışan yerden beliren silindir sistemleridir.

           Mantar Bariyer sistemleri, herhangi bir kontrol paneline bağlı olmak şartı ile 1 ile 6’lı senkronize arası çalışan Baba setlerinden ibaret oluşabilir. Bu Sistem Uzaktan Kumanda ve kart okuyucu ile Otomatik Geçiş Sistemi ile bağlantılı çalışabilmektedir. Sistemin en büyük özelliği çeliğin üzerine giydirilmiş olan 4 cm deri kalınlığındaki Limon sarısı gömleğin değiştirilebilir yapısı halindedir haliyle zaman içerisinde oluşabilecek yıpranma veya kırılma neticesinde meydana gelen görüntü kirliliği gömleğin değiştirilmesi sayesinde malzemenin ilk günkü görünümünü alması sağlanmaktadır.

 

Mantar Bariyer Özellikleri:

 • Mantar Bariyer açık pozisyonda yerden yüksekliği 50 santi metredir.
 • -Silindir Babanın hareketli kısmı 27 santimaetre civarıdır.
 • -Mantar Bariyeri oluşturan silindir 26 mili metre deri kalınlığında olmakla beraber limon Sarısı olan ral 1028 özel bir malzeme ile hazırlanmıştır.
 • -Silindir yapıya gelebilecek bir çarpma veya sürtmede 1 cm derinliğinde çizilmesine rağmen gene alttan Sarı renk çıkacaktır, görüntü kirliliği meydana gelmeyecektir.
 • -Mantar Bariyerin Silindir bölümünü üst kapağı içerisine gizlenen Güneş enerji sistemi ile gece Sistemin fark edilmesini kolaylaştırmaktadır.
 • -Kontrol Paneline bağlı olan bu Sistem 1’li, ve 2’li, artı olarak 3’lü, 4’lü, 5’li, en son ise 6’lı kontakt çalıştırılabilir.
 • -Kontrol panelinin mikro işlemci kontrolcü yapısı ile sistem OEM cihazlarla bağlantılı bir şekilde çalışabilir. Örneğin, Uzaktan Kumanda, Otomatik Geçiş Sistemi başta olmak üzere, Biometrik Okuyucular ve Kart Okuyucular gibi örnekler verilebilir.
 • -Mantar Bariyer Sessiz denecek seviyede az ses ve dayanımı yüksek olması sayesinde Hidrolik kurallara uygun ve kurallara göre üretilmiştir.
 • -Sistem üzerinde araç varken devreye girmemesi için emniyet amacı ile Araç Algılayıcıda son derece hassas dedektörlerle kontakt çalışabilmektedir.

 

Hidrolik Baba sisteminin ayrıca diğer Teknik özellikleri ve uygulamayı düşündüğünüz mekânın uygunluğu ile ilgili bilgiler için alanında uzmanlaşmış Müşteri Temsilcileri ile iletişim imkânları da mevcuttur bu işe gönül veren firmalar tarafından. Bütün büyük şehirlerde Alış veriş merkezi önleri, resmi kurumlar önleri, sitelerin girişleri ve trafiğe kapatılan cadde girişlerinde mantar bariyerlere genellikle rastlamaktayız. Neredeyse Araçların giremeyeceği bölgelerde net bir güvenlik çizgisi oluşturan, son ve ileri derece sert ve güçlü bu yapılar modern şehir anlayışında çok şekilde kullanılıyor.

 

Otomatik açılma özelliği ve kapanma özelliğine sahip olan mantar bariyer sistemleri sadece 6 saniye gibi bir süre içerisinde açılıp kapanabilmektedir. Ek olarak otomatik kapanma özelliği de içermektedir. Güçlü sert yapısı sayesinde, yağmur gibi olumsuz hava koşullarında karşımıza çıkan yol tuzlaması gibi durumlarda olumsuz etkilenip kötü olmamaktadır, açılıp kapanabilen kısımları en kötü şartlar ve zamanlar içerisinde bile 10 yıl paslanmaz garantisi mevcuttur.

 

En önemli özelliklerinden birisi ise güvenlik bölgelerinde açılır kapı, geçiş yeri ya da plaka tanıma sistemleri gibi güvenlik birimleri ile kontakt şekilde çalışabilmesidir. Avrupa birliği ve dünya şartları bazında üretilen mantar bariyerleri pek çok şirket, özellikle de kurumsal firmalar ve devlet kurumları bu özelliklerinden dolayı yoğun şekilde kullanmaktadır.

Gerek uyarıcı özelliği gerek ise engelleyici özelliği önemli faktörler arasında yer alsa da kullanılabilirliği ve hızı da bu alanda çok önemli bir faktördür

Mantar bariyer modellerinde en çok tercihe uğrayan ve gelişmiş otomatik güvenlik sistemlerinde çok sık rastladığımız hidrolik mantar ve pnömatik mantar bariyer olarak ayrılır. Mantar bariyer sistemleri ile alakalı Sitelerde iki mantar bariyer modeli, ortalama fiyatları ve teknik özellikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır kalitesine ve kullanıldığı yerine göre ücret değişmektedir.

Seçimlerde titiz ve kullanacağınız alana uygunluğu konusunda gerekli çalışmalar ve ölçümler yapılmalıdır ve bu özelliğe sensör ile sahip olunmalıdır. Kullanılmayan yer kalmayacağı konusundaki ortak fikir ve beyanatlardan dolayı firmalarda bu alanda kendilerini teknolojik olarak daha donanımlı hale getirme konusunda bir yarış içerisindeler yani bu yarıştan en karlı çıkan bu sistemlere talip olan kişiler ve firmalar olacak bu rekabet her zaman artıları ve eksileri ortaya çıkaracak reklam gücü ve reklam duyuru genişliği alanda aktifliği kullanılır seviyesi ve müşteri temsilcilerinin ilgilerinden dahi firmalar arası tercihlerini yapacağınız kadar çok firma bulunmaktadır.

Firmanızın veya firmaların mantar bariyer ihtiyacı var ise Hangi alanda, hangi tip mantar bariyer tercih edilmeli konusunda Bu konudaki bütçenize göre seçimler yapabilmektesiniz. Bu ve benzeri gibi mantar bariyer güvenlik sistemleri hakkında otomatik yol sistemleri ile ilgili tüm konularda iletişim formu üzerinden firmalara direk ulaşmanız, deneyim sahibi personellerden size her konuda yardımcı olmaları konusunda ısrarlı olmanız ve en çok tercih edilen özellikle resmi kurumların tercih ettiği firmaların güvenirliliği açısından tercih edilmesi gerekir.

           Mantar bariyer sistemleri ile alakalı genel bilgiler bunlardan ibaret olmakla beraber belirttiğimiz gibi firmalara ulaşım konusunda da büyük titizlik özen gösterilmeli ayrıca alakalı tüm siteler incelenip bütçenize uygun sıra veya kalite sırası yaparak özellikle daha önce kullanmış kişiler tarafından beyan edilen fikir ve görüşlere de itibar etmeniz gerekmektedir. Bu çalışmalar ardından elde edeceğiniz sonuç hem sizin hem firmanız için daha faydalı olacaktır.

ileadmin

Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

 • Mantar Bariyerlerin Sunduğu Avantajlar

Gün içerisinde alışveriş merkezlerinin veya bazı iş yerlerinin giriş kısmında karşılaştığımız mantar bariyerler, bu gibi kalabalık mekanlarda güvenliğin sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir.

 

 • Nerelerde Kullanılmalıdır?

Kalabalığın olduğu her yerde, insanların güvenliğini sağlamak için kullanılması gereken mantar bariyer, özellikle belediyelerin bazı yolları veya sokakları yayalaştırma çabası içerisinde de yer almaktadır. Mantar bariyer sistemi sayesinde araçların girmemesi gereken noktalarda, kontrol sağlanır ve yayaların daha güvenli bir biçimde hareket etmesi hedeflenir.

Bazı tesislerin giriş kapılarında, bina girişlerinde ve özellikle alışveriş merkezlerinin kapılarında tercih edilen mantar bariyer sistemi tehlikenin önüne geçmek ve araç saldırılarından, beklenmedik durumlardan, yoktan yere yaşanacak kazalardan korunmak adına yapılan doğru bir tercihtir. Ayrıca bisiklet geçişlerini de engellemeyeceği için, trafiğe kapatılmış olan caddelerde bisiklet sürücülerinin de güven içerisinde gezinti yapmalarına imkan sağlamış olmaktadır.

 

 •  Hangi Tür Mantar Bariyer Sistemleri Vardır?

Mantar bariyerler dört çeşittir: Hidrolik mantar bariyer ve pinömatik mantar bariyer olarak adlandırılan bu sitemlerin bir de manüel mantar bariyer ve sabit olarak adlandırılan çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bunların dışında ledli olan biçimleri mevcuttur.

 

 • Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

           Mantar bariyer sistemi araçlar tarafından gerçekleşebilecek darbelere karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Üstelik dışarıda kalma şartlarına uygundur. Yağmur ve kar gibi nedenlerle ıslanan mantar bariyer, paslanmaz maddeden üretilmiştir.

 

 •  Entegre Sistem

Mantar bariyerler, plaka okuma sistemi, OGS’li geçiş, uzaktan kumanda, kartlı geçiş sistemleri ile entegre bir sistemle üretilmektedir. Bunun dışında güvenlik sistemi olarak fotosel ya da loop dedektör bağlayabilme özelliğine sahiptir.

 

 • Estetik Görüntü

Kalabalık mekanlarda ve trafiğe kapalı alanlarda insanların can güvenliğini sağlayan bu bariyer sistemleri gerekli olduğu kadar, insan gözünü rahatsız etmeyen bir görüntü sergilemesi açısından da oldukça başarılıdır. Mükemmel bir estetik tasarım ile üretilen mantar bariyer sistemlerinin, ledli tasarımlarında bir hayli farklı seçimlere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Mantar bariyerin üzerine takılan bu ledlerin kırmızı, mavi veya beyaz renkte olanları mevcut bulunmaktadır. Ayrıca özel kaplama teknolojilerinden yaralanılarak üretilen bu mantar bariyerlerimiz paslanmaz kılıf içermektedir. Bu avantaj ve güvenlik önlemlerini içeren mantar bariyerlerin montajı, hayli kolaydır.

 

 • Mantar Bariyer Fiyatları

Güvenlik sağlamada ve kimi zaman hayat kurtarmakta oldukça etkili olan mantar bariyerlerin fiyat bilgileri kurulacak olan sistemin çeşidine ve bu sistemde kullanılacak olan maddenin kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Bu bariyer sistemleri arasında görebileceğiniz en uygun fiyatlar manüel bariyer sistemlerindedir. Çünkü bu sistemlerin çalışması tamamen insan gücüne bağlıdır.

ileadmin

Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri Hakkında Genel Bilgi

Üst düzey güvenlik ihtiyacı olan alanlarda kullanım sağlanan otomatik mantar bariyer sistemleri, belediyelerin yaya projelerini uyguladıkları cadde ve sokak gibi yerlerde daha sık tercih edilmektedir. Ayrıca mantar bariyer sistemleri; tesislerin girişi, alışveriş merkezleri, binaların giriş alanları gibi noktalarda güvenlik sağlanabilmesi için tercih edilen bariyer sistemleridir. Otomatik mantar bariyer ile ilgili 2 farklı çeşit olduğu ifade edilebilir. Pnömatik ve hidrolik olacak şekilde ayrılmaktadır. LED ışıklı mantar bariyer sistemler olduğu da belirtilmelidir. LED ışıklar, pnömatik ve hidrolik sistemlere entegre edilebiliyor.

 

Mantar Bariyer Sistemleri Her Ortama Uygun Mu?

Söz konusu olan bu sistemlerin plaka okuma, uzaktan kumanda, butonlu geçiş, kartlı geçiş ya da OGS sistemli geçişle çalışacak durumda üretildiğini net bir şekilde ifade etmek mümkündür. Ayrıca söz konusu olan bu bariyer sistemlerinin dilediğiniz yükseklik ya da çapa göre üretilmesini talep edebilirsiniz. Otomatik mantar bariyer ile güvenliğinizin sağlanabilmesi de mümkün olacaktır. İnsan yaşamında güvenlik unsurunun olmazsa olmaz bir nitelik taşıdığı ortadadır. Bu güvenlik unsurunun sağlanması adına bazı zamanlarda insan kuvvetinin yeterli olmadığı durumlar görülmektedir. Böyle durumlarda otomatik mantar bariyer sistemleri, insan yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. Üstelik bariyer sistemleriyle pek çok tehlikenin önüne geçmek de mümkün olabiliyor.

 

Mantar Bariyerler Neden Tercih Edilmektedir?

Yaya oranının oldukça fazla olduğu alanlarda otomatik mantar bariyer kullanılması, güvenlik unsurunun sağlanması bakımından büyük bir önem taşımaktadır. Peki, bu sistemler neden tercih edilmelidir? Otomatik mantar bariyer sistemleri kullanımındaki en önemli nedenlerden birisi, hem diğer sistemlere kıyasla çok daha kaliteli olmasından hem de görsel açıdan rahatsız etmemesinden kaynaklanmaktadır.

 

Bariyer Sistemlerinin Belediyeler Tarafınca Kullanımı

Detaylı bir şekilde aktarılan bu sistemlerin kullanıldığı alanlar son derece geniş alanlardır. Bu nedenden dolayı belediyeler ve büyük firmaların ön girişlerinde güvenlik unsurunun sağlanabilmesi ve araç trafiğinin de kontrol edilmesi bakımından mantar bariyer sistemleri öncelikli tercih haline gelmiştir. Ayrıca mantar bariyerler darbelere ve paslanmalara karşı dirençli olmasından ötürü uzun seneler sorunsuz bir şekilde kullanım imkânı sağlamaktadır.

 

İnsan ve Çevre Güvenliği İçin Bariyer Sistemleri

Çevremizin ve çevremizdeki insanların hayatının güvenliğini sağlayabilmek için mantar bariyerler ya da diğer tüm bariyer sistemleri konusunda kesinlikle bilgi edinmelisiniz. Bu konuda gerekli kaynakları değerlendirerek dilediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca söz konusu olan bu bariyer sistemlerini de detaylı bir şekilde incelemeniz mümkündür. İnceleme sonucunda zaten kullanım alanınıza da net bir şekilde karar verebileceksiniz.

ileadmin

Otopark Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

Otopark Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

 

Araştırdığınız söz konusu bu sistemin kontrollü geçiş ihtiyacı mevcut olan araç girişleri için tasarlandığı söylenebilir. İlave özellikleri ve tasarımıyla öne çıkan bu sistem, hidrolik yapısı sayesinde son derece sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Otopark mantar bariyer ürünleri, üst düzey güvenlik ihtiyacı bulunan alanların araç giriş ve çıkış noktalarına konumlandırılan, kötü niyetli girişleri henüz giriş yerindeyken önleyen hidrolik prensipleriyle çalışır durumda olan ve zeminden çıkan silindir sistemler olduğunu ifade etmek gerekir. Otopark mantar bariyer sistemleri, kontrol paneline bağlı olacak şekilde 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 senkronize çalışacak setlerden oluştuğu da görülebilir.

 

Otopark Girişlerinde Mantar Bariyer Sistemlerinin Önemi

Söz konusu olan bu sistemler; kart okuyucu, uzaktan kumanda ya da otomatik geçiş sistemleriyle entegre edilerek çalışabiliyor. Otopark mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği ise, üstüne giydirilen 3 cm et kalınlığında mevcut olan sarı gömleğin değiştirilebilen yapısından ibarettir. Zaman içinde ortaya çıkabilecek kırılma ya da yıpranma sonucunda dikkat çeken görüntü kirliliği de gömleğin değiştirilmesiyle sistemin ilk günkü görünümü elde edilebilir. Otopark mantar bariyer sistemleri ile alakalı pek çok teknik ayrıntı söz konusudur. Bu ayrıntıları da dikkate almanız ideal olacaktır.

 

Otopark Mantar Bariyer Sisteminin Teknik Özellikleri

Mantar bariyer sistemlerinin açık pozisyondayken zeminden yüksekliği net 50 cm olarak ifade edilmektedir. Ayrıca bu sistemin en hareketli bölümü de 26 cm çapında ölçülmüştür. Otopark sistem ürününü oluşturan mevcut silindir, 26 mm et kalınlığındadır. Bununla beraber otopark bariyer sistemleri, trafik sarısı renginde olan özel malzemelerle kaplanmış şekilde sizlere sunulmaktadır.

 

Silindir Yapıya Sahip Bariyer Sistemi

Silindir yapı formuna denk gelecek bir sürtme ya da çarpmada 1 cm kadar derinlikte çizilse dahi yine alt kısımdan sarı renk görünecektir. Yani görüntü kirliliği oluşması söz konusu değildir. Otopark mantar bariyer ürününün silindir kısmını üst kapağın içine gizlenmiş flaşör sistemi, gece vaktinde fark edilmesini sağlamaktadır. Otopark mantar bariyer sistemleri kontrol paneline bağlı olacak şekilde 1, 2, 3, 4, 5 ya da 6’lı bir şekilde senkronize edilmektedir.

 

Bariyer Sistemi Dahilinde Bulunan Kontrol Panel Detayları

Kontrol paneli dahilindeki mikro işlemci kontrollü yapıya sahip olması aracılığıyla sistemin belirli niteliklere sahip cihazlar ile entegre çalışması mümkündür. Yani örnek vermek gerekirse eğer; biometrik okuyucu, kart okuyucu, uzaktan kumanda ya da otomatik geçiş sistemi gibi sistemler belirtilebilir.

 

ileadmin

Yeni Çıkan Bariyer Sistemi

Yeni Çıkan Bariyer Sistemi

Geçit yerlerinde duba benzeri bariyer sistemi, eskilerde kalmıştır. Rüzgâra karşı dayanıksız olan bu bariyerler, çok kullanışlı olmadı. Sürekli kontrol isteyen duba türü bariyerler, şimdilerde yerini mantar bariyer sistemlerine bırakmıştır. Yerden yükselerek geçit vermeyen bu bariyerler, yerden yükseldiği için ‘mantar’ ismini almıştır.

 

MANTAR BARİYERLERİN ÖZELLİKLERİ

Mantar bariyerler, elektrikle çalışmaktadır. Bu nedenle, 220 v ile çalışır ve 9 saniyede yüzeye çıkmaktadır. Yerin içine giren ve elektrik enerjisiyle yüzeye çıkarak, geçit vermeyen mantar bariyerler, özel olarak tasarlanmıştır. Bu konunun uzmanı olan firmalar, aynı zamanda mantar bariyer tamiri konusunda da uzmandır. Elektrik kısmının arızalanması, asansör sisteminin arızalanması ve ışıldak kısmının arızalanması, belli başlı mantar bariyer tamiri konularındandır. İçeriden ve dışarıdan kumandalı üretilen mantar bariyerlerin, kumanda kısımları da bozulabilmektedir. Böyle durumlarda, mantar bariyer servisi çağrılmalıdır.

 

KULLANIM ALANLARI BAKIMINDA OLDUKÇA GENİŞ BİR ÇEŞİTLİLİĞE SAHİPTİR

Askeri alanlar, emniyet müdürlükleri, büyük siteler, büyük geçiş noktaları, fabrika alanlarının giriş kısımları, büyük imalathanelerin giriş kısımları, büyük sitelerin giriş kısımları, çarşı içerisinde, yayalara tahsis edilen ve araçlara kapatılan alanlar, mantar bariyerlerin kullanım alanlarıdır. Bu alanlardaki mantar bariyerler, paslanmaz ve uzun ömürlüdür. Bu nedenle, uzun süre kullanılmaktadır. Günümüzde, mantar bariyer tamiri yapan yerler çoktur. Ancak, firmamız bu konuda uzmandır.

 

BARİYER İMALAT VE TAMİR SERVİSİ

Bariyer imalat işi yapan firma aynı zamanda mantar bariyer servisi  de yapmaktadır. Konusunda uzman olan firma, kısa zamanda etkili çözümler üretmektedir. Hızlı ve etkili çözümlerle hareket eden firmamız, mantar bariyer servisi hizmeti bakımından, en etkili çözümleri, sizler için sunmaktadır. Tamir işlerini garantili yapan firma, kısa zamanda iş teslimi yapmaktadır.

 

MANTAR BARİYER ARAÇLARI KESİNLİKLE DURDURMAKTADIR.

Sabit bariyerler ve dubalar, bir yere kadar araçları durdururken, mantar bariyerler, araçların zorlamasına karşı çok dirençlidir. Metal yapısı çok sağlamdır ve araçlara geçit vermez. Bu nedenle, önemli yerlerde, araçlar için bariyer kullanımında, mantar bariyer kullanımı büyük önem kazanmaktadır. Günümüz şartlarında, mantar bariyer servisi ve imalatı, büyük önem taşımaktadır. Tek kanatlı ve iki kanatlı bariyerler de, mantar bariyerler kadar etkili özelliklere sahiptir.

 

ZİNCİRLİ MANTAR BARİYERLER

Araç geçişini en iyi şekilde durduran mantar bariyerler, sağlam dizaynı ile kesin çözümdür. Ancak, yayalar aralardan geçebilmektedir. Yayalara da geçiş kapatılmak istenirse, bu mantar bariyerlerin arasına, zincirler takılabilmektedir. Bu işlemden sonra, yayalar geçememektedir. Mantar bariyer sistemlerinde, elektrik kesintisi meydana geldiği zaman, bariyer, otomatik olarak yüzeye çıkar ve durur. Sonuç olarak, araçlar geçemez. Bu şekilde acil durumlarda, bariyer hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak gerekir. Gece yanan ışıldakları sayesinde, mantarlar yerini belli etmektedir. Böylece, araçların karanlıktan, mantar bariyerlere çarpması önlenecektir. Bft ve faac mantar bariyerler, piyasada en çok tanınan bariyerlerdir. Ayrıca bft easy mantar bariyerler de, sınıfının en iyi ürünleridir.

ileadmin

Faac J275 HA V2 Mantar Bariyer

FAAC J275 HA V2 MANTAR BARİYER

Faac j275 Ha V2 otomatik mantar bariyer günlük olarak yoğun akışı bulunan yerlere göre tasarlanmıştır. Yüksek sıklıkla kullanım için uygundur. Hızlı ve sessiz çalışabilme özelliği bulunan faac j275 ha v2 mantar bariyer basitleştirilmiş bakımı ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Hidrolik çalışma ile daha güvenli olmayı başarmıştır. AISI 316 parlak boyalı (6 mm kalınlığında) bulunan faac J275  elektrik kesintilerinde  hidrolik devreli mekanik ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. -15 +55 derece arasında bozulmadan rahatlıkla kullanım sağlamaktadır. IP 56 koruma sınıfına aittir bu özelliği ile de güvenliğinizi artırmaktadır.

Mantar Bariyer

ileadmin

Bft Privee Mantar Bariyer

Bft Privee Mantar Bariyer

Bft Mantar bariyer grubunun zincirli bariyeridir. 16 metre’ye kadar olan zinciri sayesinde önü otopark alanlarınızda ve araç trafiğine kapatılan yollarınızda ışıklı tacı ile kendini göstererek kullanabilirsiniz. Gövdeli bft easy mantar bariyer gibi hareketli değildir, sadece zincir aksamı hareket etmektedir. Uygun maliyeti ve kalitesiyle de dikkat çeken bft privee -20 +60 derece arasında çalışmasını devam ettirerek kendini kanıtlamıştır. Yoğun kulanımlarınız için de uygundur. IP 24 koruma sınıfına ait olmakla birlikte 24 V DC akım ile çalışmaktadır.Açılım süresi ise 10 saniyedir.

Mantar Bariyer