Etiket hidrolik mantar bariyer

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer

Hidrolik Mantar Bariyer

Bariyer sistemleri güvenlik için insan gücünün yeterli gelmediği fark edildiğinde ortaya çıkmış olan elektronik sistemlerdir. Bu bariyer sistemleri içerisinde en kullanışlı ve popüler olanı ise mantar bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemleri çok amaçlı ve özel tasarım ürünlerdir. Bu bariyer sistemlerinin en önemli özelliği maksimum duyarlılığa sahip olmasıdır. Bu sayede özellikle araç geçişleri için kullanıldığı alanlarda hızlı geçiş olanağı sağlar. Mantar bariyerler adını fiziksel görünüşünden almaktadır. Diğer bariyer sistemleri gibi olmayan bu sistem silindir şeklinde ve küçük bir yapıya sahiptir.

Görünüşündeki tasarıma ve görünüme rağmen güvenlik amaçlı olarak hiçbir şüphe duyulmadan kullanılabilmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği ve bunun her alana yansıdığı bilinmektedir. Bu gelişme mantar bariyerlere de yansımıştır. Günümüzde satışa sunulan mantar bariyer sistemlerinin çoğu amaca yönelik en süt düzey performansı sergilemektedir. Mantar bariyer sistemleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Bu modellerden hangisinin tercih edileceği mantar bariyerin kullanılacağı alana ve kişisel tercihlere bağlı olarak değişmektedir. Mantar bariyerlerde her model ayrı avantajlar içermektedir. Bu sebeple satın alma aşamasında bir profesyonelden detaylı bilgi alınması çok daha doğru olacaktır.

Hidrolik mantar bariyer özellikleri

            Hidrolik mantar bariyer sistemi, mantar bariyerler içerisinde en dikkat çekici özelliklere sahip bariyer sistemidir. Toprağın dibine gömülerek montajı yapılan bu sistemde kullanılan her malzeme özel olarak seçilmiştir. Bu sebeple ortaya uzun süre kullanılsa bile paslanmayacak bir bariyer sistemi çıkmıştır. Tamamen akıllı olan hidrolik mantar sistemi kurulumuna bağlı olarak her koşulda çalışmaya devam edecektir. Hidrolik mantar bariyer sisteminin en önemli özelliği açılıp kapanma sırasında yarattığı yüksek performanstır. Sistem 2-3 saniye arasında açılıp kapanabilmektedir. Bu hız teknoloji gelişiminin getirdiği önemli bir özelliktir. Eski tasarım mantar bariyerlerde bu süre çok daha uzun olmaktaydı. Fakat son tasarım hidrolik mantar bariyer sistemleri bu sorunu ortada kaldırarak maksimum hız sağlamıştır.

Hidrolik mantar bariyer faydaları

Hidrolik mantar bariyer sistemleri diğer bariyer sistemlerine oranla bazı faydalar ve olumlu özellikler içermektedir. Bu faydalar bariyer sistemleri seçiminde birçok kişinin hidrolik mantar bariyerleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bu faydalardan ilki bariyerin boyutlarının değiştirilebilmesidir. Bariyer modellerinde belirli ölçüler bulunmaktadır. Fakat müşterinin satın alma aşamasındaki isteklerine bağlı olarak büyültme ve küçültme yapılabilmektedir. Hidrolik mantar bariyer sistemlerinde boyutlar sistemin kullanılacağı kullanım alanına göre değişiklik gösterecektir. Hidrolik mantar bariyerlerde bir diğer fayda ise kullanım alanları ile ilgili olmaktadır. Bu sistemler her ortama uyum sağlayabilen bariyer sistemlerinden olduğundan satın alındıktan sonra farklı alanlarda da kullanılabilecektir.

Hidrolik mantar bariyer kullanıldığı yerler

Mantar bariyerler için birçok kullanım alanı bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu kullanım alanlarından en yaygın olanı araç geçişlerinin sıklıkla yaşandığı köprüler, özel mülkler ve otoparklardır. Sistem güvenliği yüksek seviyelere taşımaktadır. Güvenlik amaçlı plaka okuma özelliği olan mantar bariyerlerde araç uzakta olsa bile plaka okuma işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel mülklerin önleri içinde ideal olan bu bariyer sistemleri apartman sitelerinde ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri

Hidrolik mantar bariyerlerin tercih edilme sebepleri sistemin avantajları ve faydaları ile doğru orantılıdır. Bu tarz sistemler diğer bariyer sistemlerine oranla daha ekonomik ve kalitelidir. Sitem görünüm itibari ile oldukça estetik dursa da bunun yanı sıra oldukça işe yarar bir yapıya sahiptir. Her türlü alana uyum sağlaması ve en hızlı şekilde takılması tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçıdır. Montajı oldukça pratiktir. Bu sebeple uzun süre beklemek zorunda kalınmamaktadır.

ileadmin

Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

  • Mantar Bariyerlerin Sunduğu Avantajlar

Gün içerisinde alışveriş merkezlerinin veya bazı iş yerlerinin giriş kısmında karşılaştığımız mantar bariyerler, bu gibi kalabalık mekanlarda güvenliğin sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir.

 

  • Nerelerde Kullanılmalıdır?

Kalabalığın olduğu her yerde, insanların güvenliğini sağlamak için kullanılması gereken mantar bariyer, özellikle belediyelerin bazı yolları veya sokakları yayalaştırma çabası içerisinde de yer almaktadır. Mantar bariyer sistemi sayesinde araçların girmemesi gereken noktalarda, kontrol sağlanır ve yayaların daha güvenli bir biçimde hareket etmesi hedeflenir.

Bazı tesislerin giriş kapılarında, bina girişlerinde ve özellikle alışveriş merkezlerinin kapılarında tercih edilen mantar bariyer sistemi tehlikenin önüne geçmek ve araç saldırılarından, beklenmedik durumlardan, yoktan yere yaşanacak kazalardan korunmak adına yapılan doğru bir tercihtir. Ayrıca bisiklet geçişlerini de engellemeyeceği için, trafiğe kapatılmış olan caddelerde bisiklet sürücülerinin de güven içerisinde gezinti yapmalarına imkan sağlamış olmaktadır.

 

  •  Hangi Tür Mantar Bariyer Sistemleri Vardır?

Mantar bariyerler dört çeşittir: Hidrolik mantar bariyer ve pinömatik mantar bariyer olarak adlandırılan bu sitemlerin bir de manüel mantar bariyer ve sabit olarak adlandırılan çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bunların dışında ledli olan biçimleri mevcuttur.

 

  • Mantar Bariyer Dayanıklı mıdır?

           Mantar bariyer sistemi araçlar tarafından gerçekleşebilecek darbelere karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Üstelik dışarıda kalma şartlarına uygundur. Yağmur ve kar gibi nedenlerle ıslanan mantar bariyer, paslanmaz maddeden üretilmiştir.

 

  •  Entegre Sistem

Mantar bariyerler, plaka okuma sistemi, OGS’li geçiş, uzaktan kumanda, kartlı geçiş sistemleri ile entegre bir sistemle üretilmektedir. Bunun dışında güvenlik sistemi olarak fotosel ya da loop dedektör bağlayabilme özelliğine sahiptir.

 

  • Estetik Görüntü

Kalabalık mekanlarda ve trafiğe kapalı alanlarda insanların can güvenliğini sağlayan bu bariyer sistemleri gerekli olduğu kadar, insan gözünü rahatsız etmeyen bir görüntü sergilemesi açısından da oldukça başarılıdır. Mükemmel bir estetik tasarım ile üretilen mantar bariyer sistemlerinin, ledli tasarımlarında bir hayli farklı seçimlere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Mantar bariyerin üzerine takılan bu ledlerin kırmızı, mavi veya beyaz renkte olanları mevcut bulunmaktadır. Ayrıca özel kaplama teknolojilerinden yaralanılarak üretilen bu mantar bariyerlerimiz paslanmaz kılıf içermektedir. Bu avantaj ve güvenlik önlemlerini içeren mantar bariyerlerin montajı, hayli kolaydır.

 

  • Mantar Bariyer Fiyatları

Güvenlik sağlamada ve kimi zaman hayat kurtarmakta oldukça etkili olan mantar bariyerlerin fiyat bilgileri kurulacak olan sistemin çeşidine ve bu sistemde kullanılacak olan maddenin kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Bu bariyer sistemleri arasında görebileceğiniz en uygun fiyatlar manüel bariyer sistemlerindedir. Çünkü bu sistemlerin çalışması tamamen insan gücüne bağlıdır.

ileadmin

Faac J200 HA Mantar Bariyer

FAAC J200 HA

J200 HA otomatik mantar bariyer araç trafiğinin kontrolü için uygundur, böylece de estetik görüntüsüyle akıllı geçiş kontrolü sağlar. Hızlı ve sessiz çalışması ile sınıfının n iyileri arasına girmiştir. Kendi ağırlığının fazla olmaması ile de nakliyesi, saklanması ve kurulması kolaydır ve basitleştirilmiş bakım ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Kendi ağırlığı 90 kg’dır. Hidrolik olarak çalışan Faac J200 Ha -15 +55 derece arasında da sorun çıkarmadan çalışmaktadır. Elektrik kesintilerinde de hidrolik devreli mekanik boşa alma sistemi ile kullanıma devam edebilirsiniz.

Mantar Bariyer