Etiket Hidrolik Mantar Bariyer Avantajları

ileadmin

Hidrolik Mantar Bariyer Hakkında Bilgiler

Hidrolik Mantar Bariyer Hakkında Bilgiler

Çeşitli tesislerin giriş bölümlerinde, AVM’lerde ve bina giriş bölümleri gibi yerlerde güvenliğin sağlanabilmesi amacıyla kullanılmakta olan sistemler Mantar bariyer olarak adlandırılmaktadır. Bft mantar bariyer, hidrolik mantar bariyer ve Faac mantar bariyer, Pnomatik mantar bariyer ve Ledli mantar bariyer çeşitleri bulunmaktadır.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Nedir ve Nerelerde Kullanılırlar?

Uzaktan kumanda, Ogs’li geçiş, Buton, Plaka okuma sistemi ve kartlı geçiş sistemi ile entegre çalışabilir özelliğe sahip olan Hidrolik Mantar Bariyer daha çok belediyelerin yayalaştırma projelerinde kullanılan bir tür mantar bariyer çeşidi olma niteliğine sahiptir. Ayrıca güvenlik önlemlerinin büyük önem taşıdığı Elçilikler’de, Tesis ve konut giriş bölümlerinde, Banka müdürlüklerinde, AVM’ler’de Ceza evlerinde, Limanlarda araç trafiğine kapatılmış olan sokak ve caddeler hidrolik mantar bariyer sistemlerinin kullanıldığı başlıca alanları oluşturmaktadır. Yerden çıkan hidrolik veya pnomatik silindir sisteminden oluşmaktadır. Hidrolik mantar bariyer sistemi ihtiyaç duyulan projeler doğrultusunda arzu edilen ebat ve yüksekliğe sahip olarak üretilebilir bir yapıya sahiptirler.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Uzun süreler boyunca çalışabilir biçimde dizayn edilen Hidrolik mantar bariyer sistemi gerçek anlamda emniyeti sağlama konusunda en önemli unsurlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Kolay yükleme ve bakım özelliğine sahip olan Hidrolik mantar bariyer sistemleri “Tak kullan” özelliği barındırmakta olup son derece gelişmiş bir güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadırlar. Kolay kurulabilir yapıya sahip olan Hidrolik mantar sistemi enerji kesintisinin gerçekleşmesi durumunda elle kullanım olanağı sunmaktadır. Ayarlanabilir özelliğe sahip motor ve hidrolik ünite koruma sistemi bulunmaktadır. Ayarlanabilir otomatik kapanma süresi vardır.

 

Hidrolik Mantar Bariyer Kullanımının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Özellikle de günümüzde insan hayatının korunması için olmazsa olmazı güvenliktir. İnsan gücünün yetersiz kaldığı durumlarda devreye bariyer sistemleri girmektedir. Bariyer sistemleri sayesinde insan hayatı için tehdit unsuru oluşturabilecek pek çok olayın önüne geçilmesinde ciddi kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. En başta da yaya trafiğinin yoğun bir şekilde yaşanmakta olduğu alanlarda mantar bariyer sistemleri güvenliğin sağlanabilmesi açısından çok büyük bir önem taşımaktadır.

 

Mantar Bariyer Sistemleri Neden Tercih Edilir?

           Mantar bariyer sistemlerinin tercih edilmesinde en önemli nedenlerden birisi görsel açıdan rahatsız edici bir niteliğe sahip olmayışları gelmektedir. Çok geniş uygulanabilir bir alana sahiptirler. Diğer bariyer sistemlerine göre çok daha kaliteli bir yapıya sahiptirler. Belediyeler ve toplu kullanım alanları önlerinde güvenliğin sağlanması, araç trafiğinin kontrol edilebilir olması gibi çeşitli ihtiyaçlara en uygun çözümleri getiren bariyer sistemleri olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca darbelere ve paslanmaya oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Uzun yıllar boyunca problem yaşanmadan kullanılabilir olmaları da tercih edilmelerinde en önemli nedenlerden biri olarak öne çıkmaktadır.