Etiket faac mantar bariyer

ileadmin

Faac Mantar Bariyer Sistemleri

Faac Mantar Bariyer

Faac kimdir?

FAAC markasının açılımı ” Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli ” dir. Zola ülkesinin Predosa olarak geçen bir bölgesinde 52 sene önce yani 1965 senesinde kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden bir süre geçtiğinde FAAC kısaltılmış ismi, ürünlerinin kalitesini gösteren bir markaya dönüşmüştür. Elli yılı aşkın ticari tecrübe ile FAAC markası otomasyon ve geçiş sistemlerinde tamamen kontrollü bir şekilde çalışmaktadır. FAAC markası 5 kıta üzerinde tam 16 tesiste hizmet vermektedir.

Mantar Bariyer Nedir?

            Faac Mantar bariyer, bir geçiş sistemi aracıdır. Akan yaya yolu veya trafik geçitleri için insanların girmemesi gereken alanları belirgin hale getirir. Mantar bariyerler sayesinde sokak ve caddeler trafiğe kapatılır veya park yapılmaması gereken alanlar gösterilebilir.

            Faac Mantar bariyer estetik görünümü ve çevreyi bozmayan yapısı ile dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Farklı çeşit desen renk ve modellerde üretimi yapılabilir. Mantar bariyerler genellikle güvenlik önlemi olarak ve geçişin doğru sağlanmasını kolaylaştırmak adına kullanılırlar.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyerlerin çalışma mekanizması baz alındığında 4 ana çeşidi vardır. Kullanım yerine göre bu seçeneklerden biri tercih edilebilir. Her faac mantar bariyer çeşidinin kendine özgü özellikleri ve sistemi vardır.

1. Sabit Mantar Bariyer Sistemleri

Sabit mantar bariyer sistemleri hareket etmezler, içlerinde bir hareket mekanizması bulunmamaktadır. Bu sebeple yeri değişmeyecek ve uzun süre kalması planlanan bölgelerde kullanılırlar. Sokakların araba geçişine kapatıldığı bölgeler sabit mantar çeşidine bir örnektir. Sabit mantar çeşitleri hareketli mantarlar ile birlikte de kullanılabilirler.

2. Yarı Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Yarı otomatik mantar bariyer sistemlerinin hareket mekanizması mevcuttur. Yarı otomatik mantar bariyer sistemleri havaya doğru hareket ederler. Ancak yeniden indirilmesi işlemi el ile manuel bir şekilde yapılmaktadır. Yoğun olarak kullanılmayan bölgeler için uygundur. Yoğu geçişlerde sorun yaşatabilir.

3. Tam Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Araç giriş çıkışının yoğun olduğu AVM otopark giriş – çıkışı gibi alanlarda kullanılır. Her türlü otomatik sistem ile birlikte çalışabilir.

4. Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

Adından da anlaşıldığı gibi terör eylemlerine dayanıklı olması için üretilmişlerdir. Hızlı bir şekilde yükselme alçalma hareketleri yapabilirler. Çarpma gibi hareketlere karşı oldukça dirençli üretilmişlerdir. Otomobil, kamyon veya kamyonet gibi araçların geçişine hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.

Mantar Bariyer Nerelerde Kullanılır?

            Mantar bariyer sistemlerinin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Askeri tesislerin çevre düzenlemelerinde, konsolosluk ve elçilik binalarında güvenlik amacıyla kullanılırlar. Bunun dışında özel araç geçişinin engellendiği alanlarda. Sokak veya caddelerin araç geçişine kapatıldığı durumlarda kullanılırlar. Görüntü olarak gayet estetiktirler. Bu sebeple problem oluşturmaz, çevre ile uyum içinde görünürler. Otopark giriş çıkışlarında kullanılırlar.

Mantar bariyer kullanım alanları da mantar bariyer çeşitlerine göre değişmektedir. Örneğin tam otomatik mantar bariyer sistemleri şehrin her yanındaki araç sistemlerinde kullanılırlar. Özellikle İstanbul gibi araç trafiğinin yoğun gerçekleştiği alanlarda kullanılırlar. Sabit ve yarı otomatik bariyer sistemleri ise geçişlerin daha az olduğu veya geçiş olmaması gereken alanlarda kullanılırlar. Sabit bariyer sistemleri hareketli bariyer sistemlerinin sağ ve sol noktalarına yerleştirilerek kullanılabilir.

Mantar bariyer fiyatları, servisi, sistemleri kullanımı ile park problemleri başka bir güç kaynağı kullanılmasına gereke kalmadan çözülebilir. Hem araç hem yaya geçişinin olduğu bölgeler mantar bariyer sistemleri ile kesin bir şekilde bölgelere ayrılabilir. Böylece bölgeler yaya geçişlerinin olduğu ve araç geçişlerinin olduğu kısımlar anlaşılır bir şekilde görülebilir. Bu alanlardan geçiş yapacak insanlar için güvenli bir bölge oluşturulmuş olur. Bu özellikle çok fazla insanın geçiş yaptığı bölgeler için oldukça önemlidir.

ileadmin

Faac Bariyer Teknolojisi

  • Faac Bariyer Teknolojisi

Bariyerler, hayatımızı düzene koyan icatlardır. Bu icatlar, mükemmel ve etkili olabilir. Birçok bariyer sistemi sektörde üretilmektedir. Dubalar, zincirli hareketsiz mantar bariyerler, elektrikli mantar bariyerler ve geçişleri düzenlemek için fotoselli bariyerler, bariyer teknolojisinin ürettiği ürünlerdir.

 

  •  TEKNOLOJİNİN SON ÜRÜNÜ FAAC MANTAR BARİYER

Bu ürünler, sınıfının en iyi ürünleri arasındadır. Trafiğin çok olduğu yaya geçitlerinde kullanılan bu mantar bariyer çeşitleri elektriklidir. Yere gömülen özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Geçişleri elektrikli özelliği ile 9 saniyede kapatabilir. Yere gömülen ana gövde, elektrikli özelliği sayesinde, yüzeye çıkmaktadır. 240 V elektrikle çalışan faac mantar bariyer çeşitleri, özel bölgelere geçişi engellemek için en sağlam seçenektir.

 

Portatif olan duba ve benzeri mantar bariyer çeşitlerine göre, daha kullanışlıdır ve daha sağlamdır. Metal yapısı oldukça sağlamdır ve paslanmaz. Araçların girmesinin yasak olduğu bölgeleri engelleyen yapısı ile trafiği en iyi şekilde düzenlemektedir. Bariyer teknolojisinde son nokta olan faac mantar bariyer, elektrik kesilmesi halinde, açık kalır. Işıldakları sayesinde, gece kullanımı çok kolaydır ve gelen sürücülerin gece faac mantar bariyer çeşitlerini görmesini sağlar.

 

  •  GEÇİŞLER DAHA DÜZENLİ OLUR

Bariyer çeşitleri, askeriye ve benzeri yerlerde, geçişleri özel olarak takibe alırlar. Büyük sitelerde, emniyet müdürlüklerinde ve büyük fabrikalarda, akıllı faac bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Fotosel özelliği ile gelen araçları görür ve açılır. Tek kanatlı ve iki kanatlı özelliği ile kolaylıkla kullanılan faac bariyer sistemleri, geçişi çok kolay bir hale getirmektedir. Paslanmaz metal gövde ve özer bariyer motoruyla, son derece kullanışlı olan bariyer sistemleri, özel güvenlik sistemiyle, yaralanmaları önlemektedir.

 

  •  GEÇİŞLERİ EN İYİ ŞEKİLDE KONTROL EDİN

Sağlam yapısıyla, araçların kesinlikle girmesini istemediğiniz bölgelere, faac mantar bariyer en iyi çözümdür. Yerinden sökmek imkânsızdır. Bu nedenle, geçiş konusunda her hangi bir müdahale gerçekleşemez. Yani dubalar gibi kaldırılamaz. Diğer portatif sistemler gibi yeri değiştirilemez. Bu özelliği ile trafik geçişinin engellenmesi konusunda kesin çözüm olan mantar bariyer çeşitleri, oldukça kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Gerek faac mantar bariyer olsun, gerekse faac bariyer sistemleri olsun, montajında uzman kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Mantar bariyerlerin yerleri değiştirilebilir.

 

Ayrıca faac bariyer sisteminin de yeri değiştirilebilir. Özel fotosel sistemi, otomatik bariyer sistemlerinde, güvenlik için çok gereklidir. Yaralanmaları önlemek için, faac bariyer sistemlerinde, fotosel özelliğini tercih etmek gerekmektedir. Günümüz şartlarında oldukça başarılı ve etkili bir şekilde üretilen bariyer sistemleri, uçan kapı gibi ürünlere nazara daha az maliyetlidir. Büyük fabrikaların girişlerinin kontrol edilmesinde, son derece kullanışlı olan faac bariyer sistemleri, geçiş yerlerindeki çökmelerden etkilenmez. Büyük kamyonların geçişinde her hangi bir sorun çıkarmaz. Bu nedenle çok kullanışlıdır.

 

  •  EN İYİ ÇÖZÜM BARİYERDİR

Geçiş noktalarında, sabit kapılar çok kullanışlı değildir. Sürekli açıp kapamak, çok yorucudur ve iş gücü ister. Bu nedenle, otomatik mantar bariyer ve diğer bariyer sistemleri, pratik geçiş işlemi için çok kullanışlıdır.

 

ileadmin

Faac J200 HA Mantar Bariyer

FAAC J200 HA

J200 HA otomatik mantar bariyer araç trafiğinin kontrolü için uygundur, böylece de estetik görüntüsüyle akıllı geçiş kontrolü sağlar. Hızlı ve sessiz çalışması ile sınıfının n iyileri arasına girmiştir. Kendi ağırlığının fazla olmaması ile de nakliyesi, saklanması ve kurulması kolaydır ve basitleştirilmiş bakım ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Kendi ağırlığı 90 kg’dır. Hidrolik olarak çalışan Faac J200 Ha -15 +55 derece arasında da sorun çıkarmadan çalışmaktadır. Elektrik kesintilerinde de hidrolik devreli mekanik boşa alma sistemi ile kullanıma devam edebilirsiniz.

Mantar Bariyer

ileadmin

Faac J275 HA V2 Mantar Bariyer

FAAC J275 HA V2 MANTAR BARİYER

Faac j275 Ha V2 otomatik mantar bariyer günlük olarak yoğun akışı bulunan yerlere göre tasarlanmıştır. Yüksek sıklıkla kullanım için uygundur. Hızlı ve sessiz çalışabilme özelliği bulunan faac j275 ha v2 mantar bariyer basitleştirilmiş bakımı ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Hidrolik çalışma ile daha güvenli olmayı başarmıştır. AISI 316 parlak boyalı (6 mm kalınlığında) bulunan faac J275  elektrik kesintilerinde  hidrolik devreli mekanik ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. -15 +55 derece arasında bozulmadan rahatlıkla kullanım sağlamaktadır. IP 56 koruma sınıfına aittir bu özelliği ile de güvenliğinizi artırmaktadır.

Mantar Bariyer