Etiket faac mantar bariyer sistemleri

ileadmin

Faac Mantar Bariyer Sistemleri

Faac Mantar Bariyer

Faac kimdir?

FAAC markasının açılımı ” Fabbrica Automatismi Apertura Cancelli ” dir. Zola ülkesinin Predosa olarak geçen bir bölgesinde 52 sene önce yani 1965 senesinde kurulmuştur. Kuruluşunun üzerinden bir süre geçtiğinde FAAC kısaltılmış ismi, ürünlerinin kalitesini gösteren bir markaya dönüşmüştür. Elli yılı aşkın ticari tecrübe ile FAAC markası otomasyon ve geçiş sistemlerinde tamamen kontrollü bir şekilde çalışmaktadır. FAAC markası 5 kıta üzerinde tam 16 tesiste hizmet vermektedir.

Mantar Bariyer Nedir?

            Faac Mantar bariyer, bir geçiş sistemi aracıdır. Akan yaya yolu veya trafik geçitleri için insanların girmemesi gereken alanları belirgin hale getirir. Mantar bariyerler sayesinde sokak ve caddeler trafiğe kapatılır veya park yapılmaması gereken alanlar gösterilebilir.

            Faac Mantar bariyer estetik görünümü ve çevreyi bozmayan yapısı ile dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Farklı çeşit desen renk ve modellerde üretimi yapılabilir. Mantar bariyerler genellikle güvenlik önlemi olarak ve geçişin doğru sağlanmasını kolaylaştırmak adına kullanılırlar.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyerlerin çalışma mekanizması baz alındığında 4 ana çeşidi vardır. Kullanım yerine göre bu seçeneklerden biri tercih edilebilir. Her faac mantar bariyer çeşidinin kendine özgü özellikleri ve sistemi vardır.

1. Sabit Mantar Bariyer Sistemleri

Sabit mantar bariyer sistemleri hareket etmezler, içlerinde bir hareket mekanizması bulunmamaktadır. Bu sebeple yeri değişmeyecek ve uzun süre kalması planlanan bölgelerde kullanılırlar. Sokakların araba geçişine kapatıldığı bölgeler sabit mantar çeşidine bir örnektir. Sabit mantar çeşitleri hareketli mantarlar ile birlikte de kullanılabilirler.

2. Yarı Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Yarı otomatik mantar bariyer sistemlerinin hareket mekanizması mevcuttur. Yarı otomatik mantar bariyer sistemleri havaya doğru hareket ederler. Ancak yeniden indirilmesi işlemi el ile manuel bir şekilde yapılmaktadır. Yoğun olarak kullanılmayan bölgeler için uygundur. Yoğu geçişlerde sorun yaşatabilir.

3. Tam Otomatik Mantar Bariyer Sistemleri

Araç giriş çıkışının yoğun olduğu AVM otopark giriş – çıkışı gibi alanlarda kullanılır. Her türlü otomatik sistem ile birlikte çalışabilir.

4. Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

Adından da anlaşıldığı gibi terör eylemlerine dayanıklı olması için üretilmişlerdir. Hızlı bir şekilde yükselme alçalma hareketleri yapabilirler. Çarpma gibi hareketlere karşı oldukça dirençli üretilmişlerdir. Otomobil, kamyon veya kamyonet gibi araçların geçişine hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.

Mantar Bariyer Nerelerde Kullanılır?

            Mantar bariyer sistemlerinin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Askeri tesislerin çevre düzenlemelerinde, konsolosluk ve elçilik binalarında güvenlik amacıyla kullanılırlar. Bunun dışında özel araç geçişinin engellendiği alanlarda. Sokak veya caddelerin araç geçişine kapatıldığı durumlarda kullanılırlar. Görüntü olarak gayet estetiktirler. Bu sebeple problem oluşturmaz, çevre ile uyum içinde görünürler. Otopark giriş çıkışlarında kullanılırlar.

Mantar bariyer kullanım alanları da mantar bariyer çeşitlerine göre değişmektedir. Örneğin tam otomatik mantar bariyer sistemleri şehrin her yanındaki araç sistemlerinde kullanılırlar. Özellikle İstanbul gibi araç trafiğinin yoğun gerçekleştiği alanlarda kullanılırlar. Sabit ve yarı otomatik bariyer sistemleri ise geçişlerin daha az olduğu veya geçiş olmaması gereken alanlarda kullanılırlar. Sabit bariyer sistemleri hareketli bariyer sistemlerinin sağ ve sol noktalarına yerleştirilerek kullanılabilir.

Mantar bariyer fiyatları, servisi, sistemleri kullanımı ile park problemleri başka bir güç kaynağı kullanılmasına gereke kalmadan çözülebilir. Hem araç hem yaya geçişinin olduğu bölgeler mantar bariyer sistemleri ile kesin bir şekilde bölgelere ayrılabilir. Böylece bölgeler yaya geçişlerinin olduğu ve araç geçişlerinin olduğu kısımlar anlaşılır bir şekilde görülebilir. Bu alanlardan geçiş yapacak insanlar için güvenli bir bölge oluşturulmuş olur. Bu özellikle çok fazla insanın geçiş yaptığı bölgeler için oldukça önemlidir.

ileadmin

Faac J200 HA Mantar Bariyer

FAAC J200 HA

J200 HA otomatik mantar bariyer araç trafiğinin kontrolü için uygundur, böylece de estetik görüntüsüyle akıllı geçiş kontrolü sağlar. Hızlı ve sessiz çalışması ile sınıfının n iyileri arasına girmiştir. Kendi ağırlığının fazla olmaması ile de nakliyesi, saklanması ve kurulması kolaydır ve basitleştirilmiş bakım ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Kendi ağırlığı 90 kg’dır. Hidrolik olarak çalışan Faac J200 Ha -15 +55 derece arasında da sorun çıkarmadan çalışmaktadır. Elektrik kesintilerinde de hidrolik devreli mekanik boşa alma sistemi ile kullanıma devam edebilirsiniz.

Mantar Bariyer

ileadmin

Faac J275 HA V2 Mantar Bariyer

FAAC J275 HA V2 MANTAR BARİYER

Faac j275 Ha V2 otomatik mantar bariyer günlük olarak yoğun akışı bulunan yerlere göre tasarlanmıştır. Yüksek sıklıkla kullanım için uygundur. Hızlı ve sessiz çalışabilme özelliği bulunan faac j275 ha v2 mantar bariyer basitleştirilmiş bakımı ile de tek kişi rahatlıkla bakım yapabilmektedir. Hidrolik çalışma ile daha güvenli olmayı başarmıştır. AISI 316 parlak boyalı (6 mm kalınlığında) bulunan faac J275  elektrik kesintilerinde  hidrolik devreli mekanik ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. -15 +55 derece arasında bozulmadan rahatlıkla kullanım sağlamaktadır. IP 56 koruma sınıfına aittir bu özelliği ile de güvenliğinizi artırmaktadır.

Mantar Bariyer