Etiket Anti Terör

ileadmin

Anti Terör Mantar Bariyer

Anti Terör Mantar Bariyer

Mantar Bariyer Nedir?

Öncelikle mantar bariyer nedir ve hangi çeşitlere ayrılır gibi soruların cevabı niteliğinde bir açıklama yapacak olursak;  İlk olarak söylenebilir ki Mantar Bariyer Sistemleri bir güvenlik uygulamasıdır. Şehir ve kentlerde bazı cadde ya da sokakların motorlu & motorsuz araç trafiğine kapatılması gereken durumlarda kullanılmakta olan ve zemine gömme sistemiyle montelenen bir bariyer çeşididir. Mantar Bariyer sistemleri cadde ve sokaklarda kullanımının da dışında ayrıca yüksek güvenlik açısından önem arz eden konsolosluklar, elçilik yapılarının kontrollü ve güvenli geçişlerinde, özel mülklerin motorlu & motorsuz kontrolsüz araç girişinin engellenmesi gerektiği durumlarda ve askeri tesisler giriş çıkış noktalarında kullanımı adına tercih edilmektedirler.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

-Sabit Mantar Bariyer: Sabit mantar bariyerin iç yapı sisteminde hareket eden bir mekanizma bulunmaz. Hareketli mekanizmaya sahip mantar bariyerlerin her iki kenarına da monte edilmek suretiyle araçların kaçışını önlemek amaçlanır.
-Yarı Otomatik Mantar Bariyer (Manuel Mantar Bariyer ): İç mekanizması sayesinde yükselme işlemi otomatik olarak yükselirken tekrar alçaltma işlemi manuel olarak yapılmaktadır. Seyrek olarak kullanıma uygun bir yapıdadır.
-Tam Otomatik Mantar Bariyer: Araçların giriş ve çıkışının sıklıkla olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre her çeşit otomasyona göre entegre edilebilir özelliğe sahiptirler.
-Anti Terör Mantar Bariyer: Çeşitli terör eylemleri riskinden korunma amacı ile oldukça yüksek mukavemetli olarak üretilen mantar bariyer sistemidir. Yükselme ve alçalma hızı son derece yüksektir ve çarpma direnci de bir o kadar kuvvetlidir. Otomobilin dışında kamyon ve kamyonet gibi ağır araçların geçişini büyük derecede önler.

Konumuz açısından önemli ve gerekli olduğunu varsaydığımız Anti Terör Mantar Bariyer Sistemini detaylı olarak ele alacağız.

 Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri

            Anti Terör Mantar Bariyer Sistemleri, Faac J200 Sabit Mantar Bariyer sınıfına giren az yer kaplayan kurulumu ile elektrik bağlantısı gerektirmeyen en gelişmiş bariyer sistemi çeşididir. Bu sebepten dolayı yerleşim alanlarında bulunan yayaların kullandığı bölgeleri kalıcı olarak sınırlandırmaz. Diğer yarı otomatik ve tam otomatik bariyerler ile beraber çoklu kuruluma uygun bir yapıdadır. Ekstra bir güç kaynağına veya kablo ile enerji sağlamayı gerektirmemesi en önemli avantajlarındandır. Basit bir kurulum ve basit bir kazı işlemi gerektirir. Diğer mantar bariyerleri ile ortak kurulumlarında estetik tutarlılığı bozmayan bir yapıdadır ve ağırlık olarak hafiftir. Bu sayede nakliye edilmesi, saklanabilmesi ve kurulumu yapılması kolaydır.

Anti terör bariyer sistemi güçlendirilmiş çelik ve dayanıklı özel maddelerden elde edilmiştir ve zemine mukavemet olarak tam direnç sağladığından dış tehlikelere karşı büyük bir savunma sağlar. Diğer mantar  bariyerlere göre daha kalın ve serttir. Yükselmesi ve alçalması hızlı olduğu için olası bir terör olayı sırasında ani müdahale savunma sistemi olarak kullanılması avantajı sağlar.

Mantar Bariyer Sistemleri Neden Tercih Edilmelidir?

Mantar bariyer sistemlerinin neden tercih edilmesi gerektiği sorusuna verilen en temel cevap kesinlikle daha kaliteli ve görsel olarak rahatsız edici olmamasındandır. Mantar bariyer sistemlerinin uygulama alanları oldukça geniştir ve bu nedenledir ki belediyeler ve dev firmaların binalarının önlerinde gerekli güvenliğin sağlanması adına ve sağlıklı araç trafiğinin kontrol edilmesi adına ilk tercih edilen seçenektir.

Mantar bariyer sistemlerinin darbeye ve paslanma durumuna dayanıklı olması sayesinde yıllar boyunca sorunsuz ve problemsiz kullanım sağlamaktadır. İnsan hayatının ve çevre güvenliğini sağlamak için mantar bariyer sistemleri kullanım açısından en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Gizlenebilir teknolojisi sayesinde alan kaplamaz ve sabit bariyerlerin oluşturduğu görüntü kirliliğinin de önüne geçmiş olur.